Elon Musk, Twitter CEO’luk Görevinden Ayrılıyor

elon musk twitter ceoluk gorevinden ayriliyor

Sosyal medya platformu Twitter’ın sahibi ve CEO’su olan Elon Musk, Twitter’daki CEO’luk görevi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Daha önce Twitter için yeni bir CEO aradığını belirten Elon Musk, Twitter CEO’luk görevinden ayrılacağını açıkladı.

Elon Musk, Twitter CEO’luğunu Bırakıyor

Twitter’ın sahibi ve hali hazırda CEO’su olan Elon Musk, kısa bir süre önce Twitter’daki CEO’luk görevinden ayrılacağını ve Twitter’ın yeni bir CEO’sunun olacağını açıkladı. Musk açıklamasında Twitter’ın yeni döneminde kendisinin ürün ve teknik bir role geçiş yapacağını belirtti.

elon musk twitter ceoluk gorevinden ayriliyor 2

Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ismi henüz açıklanmayan yeni CEO’nun yaklaşık 6 hafta içinde Twitter’daki CEO’luk görevine başlayacağını belirtti. Musk yeni CEO’nun göreve başlamasıyla birlikte kendisinin de “ürün, yazılım ve sistem yöneticiliğini denetleyen yönetici başkanlığı ve CTO’luğa” geçiş yapacağını ifade etti.

Elon Musk’un CEO’luk görevini yaptığı ve ülkemizde de satışta olan elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın yatırımcıları, Elon Musk’ın yeni kararını beğendi. Tesla yatırımcıları bu hamleden dolayı mutlu olduklarının bir göstergesi olarak hisselerde yüzde 2’den fazla bir artış yaşandı. Elon Musk’ın yeni Twitter CEO’sunu önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala