Twitter’da Aktif Olmayan Hesaplar Temizleniyor

twitterda aktif olmayan hesaplar temizleniyor

Sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz yılın sonlarından başarılı girişimci Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Satın alım sonrasında Twitter’da önemli köklü değişiklikler oldu. Twitter CEO’su ve sahibi Elon Musk, Twitter’ın yeni önemli gelişmeyi paylaştı.

Twitter’da Aktif Olmayan Hesaplar Siliniyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında Twitter’da yeni para kazanma modelleri oluşturulmaya başlandı. Bunlardan birisi de Twitter Blue aboneliği oldu. Twitter Blue aboneleri, onaylanmış hesap statüsüne kavuştu ve bir takım Twitter özelliklerini erken kullanım hakkına sahip oldu.

Twitter Blue aboneliğini spam hesapların önüne geçmek adına ön plana çıkartan Elon Musk, bu doğrultuda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Twitter’da bir süredir konuşulan aktif olmayan hesapların temizleneceği iddiasına Elon Musk’tan yeni bir açıklama geldi. Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Birkaç yıldır hiç etkinliği olmayan hesapları tasfiye ediyoruz, bu nedenle muhtemelen takipçi sayınızın düştüğünü göreceksiniz.

Elon Musk’un bu açıklaması, Twitter’da bir süredir aktif olmayan hesapların temizlenmeye başladığının bir göstergesi. Elon Musk, söz konusu temizliğin nasıl gerçekleştiğini ya da şu ana kadar kaç hesabın temizlendiğini açıklamadı. Bununla birlikte temizlenen hesapların kullanıcı adlarının diğer kullanıcılar tarafından alınıp alınmayacağı da şimdilik belirsizliğini koruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala