Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Alma Anlaşması Tehlikede!

elon muskin twitteri satin almasi tehlikede

Tesla CEO’su Elon Musk, bir süredir aktif olarak kullandığı Twitter’ı satın alması ile birlikte bu konu hakkında birçok önemli gelişme yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Washington Post‘un haberine göre; Elon Musk‘ın sosyal medya devini satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmanın tehlikede olduğu belirtildi.

Elon Musk’ın 44 Milyar Dolarlık Twitter Anlaşmasının Tehlikede Olduğu Bildirildi

Washington Post, konuya aşina olan üç isimsiz kişiye atıfta bulunarak söz konusu anlaşmanın “ciddi tehlikede” olduğunu bildirdi. Konu ile ilgili olarak yayımlanan raporda, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın ekibinin Twitter’daki sahte ve spam hesapların sayısıyla ilgili verileri doğrulayamayacağını düşündüğü ve satın almanın finansmanıyla ilgili bazı görüşmeleri durdurduğu belirtildi. 

elon muskin twitteri satin alma anlasmasi tehlikedesd

Konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yapıldı:

Twitter, birleşme anlaşmasının şartlarına uygun olarak işlemi tamamlamak için Elon Musk ile iş birliği içinde bilgi paylaşmaya devam etti ve etmeye devam edecek. Bu anlaşmanın tüm hissedarların çıkarına olduğuna inanıyoruz.

Hatırlatmak gerekirse Katar Ekonomik Forumu sırasında Musk, Twitter satın alımının sosyal ağdaki sahte kullanıcı sayısıyla ilgili noktalara değinmişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
411.284,79 TL 3,83%
ethereumETH/TRY
30.143,54 TL 5,10%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.718,19 TL 1,87%
binance-usdBUSD/TRY
17,96 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
6,50 TL 3,89%
cardanoADA/TRY
9,16 TL 3,76%
solanaSOL/TRY
709,10 TL 6,88%
polkadotDOT/TRY
155,03 TL 5,41%
Bağlantıyı kopyala