Dört Yıl Aradan Sonra Japonya’ya Kripto ATM’leri Geliyor

dort yil aradan sonra japonyaya kripto atmleri geliyor

Birçok ülkede bulunan kripto ATM’lerinin sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. Kripto para kullanımındaki artışla birlikte kripto ATM’lerine olan ilgi de arttı. Kripto ATM’lerinin piyasa değeri, 2027 yılına kadar 472 milyon dolara ulaşacağını belirtmiştik. Bununla birlikte kripto borsası Gaia Co., Tokyo ve Osaka’da kripto ATM’leri piyasaya süreceğini duyurdu.

Japon Kripto Borsası Gaia, Kripto ATM’leri Kuracak

Japonya merkezli kripto borsası Gaia Co., yakında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyen kripto ATM’leri piyasaya süreceğini duyurdu.

dort yil aradan sonra japonyaya kripto atmleri geliyor

2014’te yerel kripto borsa Coincheck‘in 530 milyon dolara hacklenmesinin ardından Japonya’da 2018’den beri kripto ATM’leri kullanılmıyordu. Gaia, 4 yıl aradan sonra ülkeye yeniden kripto ATM’leri getiriyor.

Başlangıçta, ATM’ler Tokyo ve Osaka’daki yerlere kurulacak, ancak şirket önümüzdeki 12 ay içinde ülke genelinde 50 ATM daha kuracağını açıkladı. Şirket, önümüzdeki üç yıl içinde bu rakamı 130 ATM’ye çıkarmayı planladığını söyledi.

ATM’ler, kullanıcıların işlem başına maksimum 747 dolar veya 100.000 Japon Yeni çekmesine ve günde maksimum 2.243 dolar veya 300.000 Yen çekmesini izin verecek. Sınırlı para çekme işlemleri, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) yasasının bir parçası.

Ayrıca hatırlatacak olursak ABD merkezli Bankline, kripto ATM kullanıcıları için fonlara 24 saat erişim imkânı sağlamak için hizmetlerini genişletmişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.770,67 TL 3,77%
ethereumETH/TRY
33.073,06 TL 9,07%
tetherUSDT/TRY
17,94 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.004,02 TL 5,65%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
6,80 TL 3,32%
cardanoADA/TRY
9,62 TL 5,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
758,62 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
172,25 TL 9,68%
Bağlantıyı kopyala