Donald Trump NFT’lerinin Fiyatı Hızla Düşüyor

Donald Trump NFTlerinin Fiyati Hizla Dusuyor

NFT‘ler 2022’nin başındaki popülaritesini kaybetmiş durumda. Ancak bazı durumlarda yatırımcılar fırsatları değerlendirmek isteyebiliyorlar. Donald Trump‘un NFT’leri de bu koleksiyonlardan biri olarak oldukça dikkat çekti. Çıktığı günde hızlı bir şekilde tükenen NFT‘ler, ne yazık ki kısa bir süre içerisinde ilgiyi kaybetti. Öyle ki NFT‘lerin fiyatı hızla düşüyor.

Donald Trump NFT'lerinin Fiyatı Hızla Düşüyor

Donald Trump NFT’leri İlgiyi Kaybederken, Fiyatı Hızla Düşüyor

Eski başkan Donald Trump‘ın NFT koleksiyonunun kripto alanında manşetlere taşınmasından ve sosyal medyanın geniş ilgisini toplamasından günler sonra, neredeyse bütün ilgiyi kaybetti. Trump NFT‘lerinin hem fiyat hem de işlem hacmi olarak düşmesiyle, dijital koleksiyon varlık mücadelesi veriyor gibi görünüyor.

OpenSea tarafından derlenen verilere göre, Donald Trump’ın yer aldığı dijital ticaret kartlarının değeri son birkaç gün içinde yüzde 72 düştü.

CryptoSlam tarafından sağlanan verilere göre, Trump’ın Ethereum ölçeklendirme ağı Polygon üzerinde geliştirilen NFT‘lerinin işlem hacmi 17 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. İlk günlerde hacim ise 3.5 milyon doları görüyor. OpenSea web sitesinde, Trump dijital ticaret kartlarının satışı da 17 Aralık’ta zirve yapan 6.661’den 22 Aralık’ta zar zor 529’a ve 23 Aralık’ta 260’a düştü.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.736,59 TL 2,02%
ethereumETH/TRY
30.336,00 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,50%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,00%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala