bitcoinBTC/TRY
1.090.089,00 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
59.047,52 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.574,35 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
17,51 TL 0,59%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
28,89 TL 0,19%
staked-etherSTETH/TRY
59.010,18 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
10,85 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,40%

Paylaş

Compass Mining, Bitcoin Madencilik Makinelerini Kaybettiği İçin Dava Edildi

compass mining bitcoin madencilik makinelerini kaybettigi icin dava edildiadfssf

Bitcoin madencilik şirketleri son dönemde birçok farklı haberler ile gündeme geliyor. Bitcoin madencilik şirketleri gerek işten çıkarma olsun gerekse yeni çalışmalar ile gündemde yer alıyor. Son olarak Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining açılan bir dava ile gündemde yer alıyor.

ABD yaptırımını gerekçe göstererek müşterilerin Bitcoin makinelerini iade edemedikten sonra dolandırıcılık iddiasıyla Compass Mining’e 2 milyon doların üzerinde dava açıyor.

Compass Mining, Dava Edildi

Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining, müşterilerine ait Bitcoin madencilik ekipmanlarını iade etmediği gerekçesiyle dava edildi.

compass mining bitcoin madencilik makinelerini kaybettigi icin dava edildiawwdf

Compass Mining, Nisan 2022’de 14024 sayılı Kararname ile uygulanan yaptırımlar nedeniyle “Bit River ile ilişkilerini ve anlaşmalarını” sonlandırdığına dair bir tebligat yayınladı. Compass’ın müşterilerinin şirkete emanet ettiği ve Bit River’ın Rusya’daki tesislerinde barındırılan varlıkları iade etmeyi ve hatta geri almayı “teklif etmediği” iddia ediliyor. Ancak maden makinelerinin iadesinin yaptırım uygulanan kuruluşlarla iş yapmayı yasaklayan 14024 sayılı İcra Kararnamesi’ni ihlal edeceğinin yanlış olduğu belirtildi.

Mahkeme belgesine göre, Compass Mining‘in yaptırımları gerekçe göstererek Bit River ile anlaşmalarını ve ilişkilerini sonlandırdığı ortaya çıktı. Bu kararın ardından, şirketin müşterilerine ekipmanlarını geri iade etmediği iddia ediliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala