Colorado Artık Bitcoin İle Vergi Ödeme Dönemi Başlattı

colorado artik bitcoin ile vergi odeme donemi baslatti

Kripto para birimleri hükümetler tarafından benimsenmeye devam ediyor. Colarado artık lider kripto para birimi Bitcoin ile vergi ödeme dönemi başlattı.

Colorado’da Artık Vergiler Bitcoin İle Ödenebilecek

Colarado valisi Jared Polis, yaptığı son açıklamada, Colaroda’da kripto para birimleri ile vergi ödemelerinin gerçekleştirilebileceğini belirtti. Polis açıklamada Colorado’nun dijital para birimini devlet ücretleri ve masrafları için taksit olarak kabul etmek için ana devlete dönüşebileceğini söyledi.

colorado artik bitcoin ile vergi odeme donemi baslatti 2

Polis, aynı şekilde hükümet çerçevesi için Blockchain inovasyonunu en erken kullanan devletin, gelişmiş kripto para birimleri ile taksitleri alacağını ve aynı değeri dolar cinsinden devletin deposuna depolayacağını belirtti. Polis açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Colorado’da, birkaç yıldır kripto ve Blockchain geliştirmenin odak noktası olmak için temeller oluşturuyoruz. Bunu Colorado’nun genel gelişim biyolojik sistemin temel bir parçası olarak görüyoruz.

Başlatılan bu yeni uygulama Arizona ve Kaliforniya da dahil olmak üzere farklı eyaletlerdeki milletvekillerinin, onayladığında dijital para birimini sadece ücretlendirme amacıyla değil, eyalet genelinde kabul edilen bir taksit türü olarak kabul edecek düzenlemeler önermesiyle birlikte geldi. Jared Polis daha önce de kripto para birimlerine verdiği destek açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.040,30 TL 0,90%
ethereumETH/TRY
24.854,39 TL 0,47%
tetherUSDT/TRY
18,26 TL 0,47%
usd-coinUSDC/TRY
18,29 TL 0,61%
bnbBNB/TRY
4.919,02 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,26 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
7,56 TL 15,28%
cardanoADA/TRY
8,14 TL 1,05%
solanaSOL/TRY
589,30 TL 0,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 1,91%
Bağlantıyı kopyala