Coinbase’in Zararı Sonrası Biden Yönetiminden Yeni Karar

coinbasein zarari sonrasi biden yonetiminden yeni karar

Kripto para borsası Coinbase, geçen hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir başvuru yapmıştı. İflas durumunda müşteriler adına gözetim altında tutulan kripto varlıkların iflas işlemine tabi olduğunu söyleyen Coinbase, “Bu tür müşteriler, genel teminatsız alacaklılarımız olarak değerlendirilebilir” dedi. Bu açıklamalar ABD Başkanı Joe Biden‘ın yönetimini de harekete geçirdi.

Coinbase Zararı Biden Yönetimini Harekete Geçirdi

CoinDesk‘in haberine göre kulislerde, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimi, Kongre’den, kripto para borsalarının fonlarıyla müşteri fonlarını ayırmasını zorunlu hale getirecek bir kanun isteyecek. Bunun sebebi ise Coinbase’in geçen hafta yaptığı SEC başvurusu.

Konuyla ilgilenen uzmanlar ise bu ayrı saklama sisteminin vadeli işlemler platformlarında zaten olduğunu söyledi. Kripto para borsalarında ise böyle bir uygulama yok ve tüm fonlar birlikte tutuluyor.

coinbasein zarari sonrasi biden yonetiminden yeni karar 2

Yönetim, ticaret platformlarının hala müşterilerin varlıklarının bir araya getirilmesine izin vermesi gerektiğini ve şirketlerin her hareketi bir blok zincirine koymak zorunda kalmadan dahili olarak alım satımları yönetmelerine izin vermesi gerektiğini düşünüyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler da bu hafta yaptığı bir konuşmada şunları söylemişti:

“Dijital bir cüzdana girdiğinizde tokenlarınıza gerçekten sahip olduğunuzu düşünmeyin. Platform çökerse, bil bakalım ne oldu, platformla sadece karşı taraf ilişkiniz var. İflas mahkemelerinde sıraya girin”

Geçen yıldan bu yana hisse fiyatları yüzde 80’den fazla zarar eden Coinbase, müşterilerine ve yatırımcılarına SEC başvurusundaki endişe verici cümlelerin herhangi bir iflasa işaret etmediği konusunda güvence verdi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.426,69 TL 1,07%
ethereumETH/TRY
17.687,36 TL 2,96%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
16,70 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.595,68 TL 1,46%
binance-usdBUSD/TRY
16,75 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 0,33%
solanaSOL/TRY
542,62 TL 1,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 0,51%
Bağlantıyı kopyala