SEC Başkanı Gensler’dan Kayıtsız Kripto Borsa Açıklaması

sec baskani genslerdan kayitsiz kripto borsa aciklamasi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto sektörü hakkında yeni açıklamalar yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce kripto para yatırımcılarının korunması için borsaların şeffaf olması gerektiğini söyleyen Gensler, son açıklamasında kripto para borsalarını hedef aldı.

Kayıtsız Kripto Borsalarına Operasyon Yapılabilir

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kongrenin alt komitesinde yaptığı açıklamada, kripto endüstrisi için bir uyarıda daha bulundu. Gensler açıklamasında, “Kripto para borsaları gelip kaydolmalılar yoksa kongrenin bize vermiş olduğu uygulama ve inceleme araçlarımızı kullanacağız.” dedi. Gensler’ın bu açıklaması, SEC’in kripto para birimleri için açık bir dizi düzenleme oluşturma konusundaki başarısızlığından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Temsilci Steve Womack’ın sorgulamasına yanıt olarak geldi.

sec baskani genslerdan kayitsiz kripto borsa aciklamasi 2

Steve Womack açıklamasında futbola bir benzetme yaparak, “Bir yetkili topu başlama noktasına koymadan önce kuralları bilmelisiniz.” dedi. SEC bugüne kadar kripto varlık ve kripto para borsalarına karşı 80’den fazla yaptırım eylemi uyguladı. Gensler açıklamasında bu yaptırımların SEC’in tamamen yetki alanı içinde olduğunu belirtti. Gensler açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bence kurallar aslında oldukça açık. Eğer halktan bir para topluyorsanız ve halk verdiği sponsordan kar bekliyorsa bunun güvenliğinin olması gerekir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.671,55 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
17.485,89 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.606,66 TL 1,36%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
5,23 TL 1,00%
cardanoADA/TRY
7,45 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
542,89 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala