Coinbase’in Yeni NFT Platformuna 1.000.000 Kişi Kaydoldu

Coinbase NFT Platformu 1.000.000 üyeye ulaşti

Kısa bir süre önce kendi NFT platformunu başlatacağını açıklayan Coinbase, duyurudan çok kısa bir süre sonra 1.000.000 üyeye ulaştı. Coinbase’in Ürün Başkan Yardımcısı Sanchen Saxena yaşanan büyük ilgiden ötürü Twitter üzerinden “Çok sayıda kayıt alıyoruz, tüm ilginiz için çok minnettarız” dedi.

Öyle ki haberimizin yazımı itibarıyla 1.000.000 kişi, Coinbase’in 2021’in sonlarında piyasaya sürmesi planlanan NFT pazarına katılmayı bekliyor.

Coinbase’in NFT Platformu Yoğun İlgi Görüyor

Şu anda, yalnızca 18 yaşından büyük ve ABD’de ikamet eden kişiler bekleme listesine katılabilir durumda. Gelecekte daha fazla ülkenin katılacağını da ekleyelim. 

Coinbase NFT platformu, kullanıcıların NFT’leri basmasına, görüntülemesine ve keşfetmesine izin verecek. Aynı zamanda kullanıcılar, kendi cüzdanların sahip olacak ve Coinbase kullanıcıları yeni platform için ihtiyaç duyduğu KYC kontrollünden geçmek zorunda kalmayacak. 

coinbasein-yeni-nft-platformuna-1-000-000-kisi-kaydoldu

Başlangıçta sadece Ethereum tabanlı NFT’leri destekleyecek olan platform, piyasaya sürüldükten sonra diğer zincirlere de erişim sağlayacak.  

Son olarak borsanın henüz komisyon ücretleri gibi detayları açıklamadığını belirtelim, ancak bu ayrıntıların platformun resmi lansmanına yakın bir zamanda paylaşması bekleniyor. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 674.995,20 TL 0,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.439,54 TL 2,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.611,17 TL 2,08%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,09%
solana
Solana (SOL) 2.690,25 TL 1,95%
cardano
Cardano (ADA) 18,77 TL 3,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,27%
xrp
XRP (XRP) 10,99 TL 4,99%
polkadot
Polkadot (DOT) 387,10 TL 3,21%
terra-luna
Terra (LUNA) 932,33 TL 10,09%
Bağlantıyı kopyala