Coinbase’den Finansal Sorunlarını Çözmek için Yeni Plan

Coinbaseden Finansal Sorunlarini Çözmek için Yeni Plan

Kripto para sektörü son zamanlarda oldukça kritik bir dönemden geçerken kripto para borsaları da oldukça etkilenmiş durumda. Bu kripto borsaları arasında en çok etkilenenlerden birisi de şüphesiz Coinbase oldu. Bir süredir şirketin iflas edip etmeyeceği konuşulurken, şirketin hisse değerinde de oldukça büyük bir düşüş yaşandı. Finansal açıdan negatif bir dönemden geçen Coinbase de harcamaları kısman adına 3 kat büyüme planlarını askıya alarak yeni işe alımları durdurduklarını açıkladı. Son olarak The Information’a göre Coinbase, finansal sorunlarına çözmek adına “Plutus” adlı bir plan başlatıyor.

Coinbase'den Finansal Sorunlarını Çözmek için Yeni Plan

Coinbase’den Finansal Yeniden Yapılanma için Yeni Plan: Plutus

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, ilk çeyrek raporunda 430 milyon dolar net zarar ve hisse senedi $COIN’deki düşüş ile son piyasa koşullarının etkisini oldukça sert hissetti. Bu, şirketin büyüklüğünü üç katına çıkarmak için önceki planını yeniden değerlendirdiğini ve bunun yerine şu anda işe alımları yavaşlattığını duyurmasına neden oldu.

Son olarak The Information’ın paylaştığı detaylara göre şirket içi e-postalar, işe alımları iki hafta süreyle dondurma ve diğer maliyet düşürücü önlemlerin yanı sıra bulut hizmetleri ve gas ücretleri harcamalarını azaltma planlarını içeriyor.

Kod adı Plutus olan yeni plan, Coinbase Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee’den gelen bir e-postada detaylandırılmış durumda.  Plutus planı ile şirket, ürünlerde daha fazla gelir elde etmeye odaklanacak.

Şirket ayrıca bireysel ticaret ücretleri yerine, her ay yinelenen bir ücret talep eden Coinbase One abonelik hizmetine odaklanmayı da planlıyor. 

Bununla birlikte Plutus planı, gelen geliri artırmaya ek olarak bulut hizmetleri ve gaz ücretlerinde maliyetleri azaltarak akan parayı da azaltmayı planlıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.806,26 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
17.732,82 TL 4,35%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.623,83 TL 2,54%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 1,26%
solanaSOL/TRY
553,06 TL 3,83%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala