bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,311.77 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,172.89 1.36%
bnb
BNB (BNB) $ 602.11 0.30%
solana
Solana (SOL) $ 154.29 0.08%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550698 2.56%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.510768 0.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158103 2.29%

Citibank Raporu: Bitcoin, Uluslararası Ticarette Tercih Edilen Bir Para Birimi Haline Gelebilir

citibank raporu bitcoin uluslararasi ticarette tercih edilen bir para birimi haline gelebilir

Citibank analistleri, Bitcoin’in uluslararası ticarette tercih edilen bir kripto para birimi olacağını öne süren yeni bir rapor yayımladı. Raporda Bitcoin’in bir dönüm noktasında yer aldığı ve uluslararası ticarette bir takas aracı haline gelebileceği görüşüne yer verildi.

Rapor, bu yıl finans kurumlarından gelen ilginin çok daha güçlü ve odaklanmış olduğuna dikkat çekiyor ve bunu lider kripto para biriminin büyümesi için gerekli olumlu faktörlerden biri olarak değerlendiriyor.

Raporda ayrıca CBDC’ler ve stablecoin’lerin olası etkisi de yer alıyor. Analistlere göre, eğer merkez bankaları kendi dijital para birimlerini (CBDC) veya stablecoin’lerini piyasaya sürerse, Bitcoin uluslararası ticarette kullanılmaya başlanabilir. Böylece Bitcoin’in küresel benimsenmesi ve sınır ötesi ödemeler için kullanımının büyük ölçüde artacağından söz ediliyor.

Bitcoin algısındaki bu büyük dönüşüm, son zamanlarda Tesla ve Mastercard gibi önde gelen dünyaca ünlü şirketlerin Bitcoin’i benimsemesi ile iyice hızlandı. Daha önce aktardığımız üzere, Tesla Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaparken, Mastercard ise mağazalarının Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağı bir sisteme geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala