Citibank, Dijital Varlık Saklama için Metaco’yu Tercih Etti

citibank dijital varlik saklama icin metacoyu tercih ettid

Son zamanlarda bankacılık devi Citibank, kripto para sektörü ile yakında ilgileniyor. Bu kez Citibank, bankanın dijital varlıkları saklama faaliyetlerini geliştirmek için İsviçreli kripto para saklama şirketi Metaco‘yu seçti.

Citibank, Dijital Varlık Saklama için Kripto Saklama Şirketi Metaco’yu Seçti

27 trilyon dolarlık varlığı gözetim altında tutan Citibank, Metaco’nun “Harmonize” kripto saklama platformunu tamamen entegre etmeyi planladığını söyledi.

citibank dijital varlik saklama icin metacoyu tercih ettirt

Saklama platformu entegrasyonu Menkul Kıymetler Hizmetleri ile birlikte başlangıçta tokenize edilmiş menkul kıymetlere odaklanacak.

Citi Menkul Kıymet Hizmetleri Global Başkanı Okan Pekin konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Yeni yerel dijital varlıklarla birlikte geleneksel yatırım varlıklarının artan dijitalleşmesine tanık oluyoruz. Müşterilerimiz için giderek daha alakalı hale gelen dijital varlık sınıflarını desteklemek için yenilikler yapıyor ve yeni yetenekler geliştiriyoruz.

Bunun yanında Metaco, İspanyol BBVA (BME) ve GazpromBank (İsviçre) dahil olmak üzere bir dizi banka için kripto saklama hizmeti sağlıyor. Ayrıca İsviçreli teknoloji şirketi, dünya bankalarının çoğu için favori bir altyapı sağlayıcısı IBM’in dijital varlık bölümü ile de çalışıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala