Circle Ürün Şefi: Gelecek Yıl Her Şey Bir NFT Olacak”

circle urun sefi gelecek yil her sey bir nft olacak 2

2021 yılı NFT rüzgarıyla geçti. Özellikle yılın ikinci yarısında NFT’lere olan ilgi arttı. Birçok oyuncu bu alanda kendine yer bulmaya çalıştı. Circle Ürün Şefi Rachel Mayer da kısa süre önce verdiği bir röportajda hem NFT’ler hem de stablecoin’ler hakkında konuştu. Circle, USDC stablecoin’inin ihraççısı olduğundan Mayer’ın açıklamaları oldukça önemli.

Circle Ürün Şefi NFT ile ilgili Konuştu

Circle Ürün Şefi Rachel Mayer, Forkast’a bir röportaj verdi. Mayer, konuşmasında kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesi konusuna değindi. “Giderek daha fazla kurum ve şirketin kripto pazarına girmeye devam ettiğini göreceğiz” diyen Mayer, “Şirketler, Bitcoin, Ethereum ve diğer varlıkların yanı sıra stablecoin’ler de dahil olmak üzere birçok dijital varlığı bilançolarına koymaya devam edecek” dedi.

circle urun sefi gelecek yil her sey bir nft olacak
Circle Ürün Şefi Rachel Mayer

Circle Ürün Şefi’nin değindiği konulardan biri de NFT oldu. NFT’lerin kullanım durumların artmaya devam edeceğini söyleyen Mayer, 2022’de daha fazla kullanım örnekleri göreceğimize değindi. Mayer konuşmasında şu sözlere yer verdi:

GameStop veya 7-Eleven gibi perakendecilerin, gerçek hayattaki işlemleri teşvik etmek için potansiyel olarak NFT’leri kullandığını ve içerik oluşturucuların vitrinlerine trafik çekmeleri için yararlandığını göreceğiz. Örneğin, Gap mağazalarından yapılan alışverişlerin kilidini açan bir Adidas veya Yeezy NFT’si düşünebilirsiniz. Gelecek yıl her şey bir NFT olacak”

Mayer, bir stablecoin’inin ihraççısı olan şirkette ürün şefi. Dolayısıyla stablecoin‘ler hakkında da konuştu. Mayer’a göre, stablecoin’ler enflasyona karşı koruma oluşturabilir. Kurumların ve şirketlerin hazine iş akışlarındaki maliyetleri iyileştirmenin bir aracı olarak stablecoin’lerden yararlanacağını söyleyen Mayer, “Şirketlerin ve kurumların, stablecoin’ler aracılığıyla atıl nakitlerinden faiz kazanmaya başladığını göreceğiz. Enflasyonun yaygınlaşmasıyla verim ve atıl nakit arayışı her zamankinden daha fazla” dedi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 484.933,37 TL 1,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.036,56 TL 2,91%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.851,89 TL 2,20%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,72 TL 4,40%
xrp
XRP (XRP) 8,04 TL 1,90%
solana
Solana (SOL) 1.205,81 TL 0,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 866,37 TL 1,64%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,70 TL 0,29%
Bağlantıyı kopyala