Çinli TV de NFT Pazaryeri İşine Giriyor

cinli tv de nft pazaryeri isine giriyor

NFT pazaryerlerinin sayısı her geçen gün artıyor. İlginin büyüdüğü NFT dünyasından pay almak isteyenler, bu alanda neler yapabileceklerine çoktan bakmaya başladı bile. Kripto para birimlerinin yasak olduğu ancak NFT’lere izin verilen Çin’deki bir TV de fırsat arayan isimlerden biri. Shandong TV, NFT pazaryeri inşa etmek için kolları sıvadı.

Çinli Shandong TV NFT Pazaryeri Kuracak

NFT pazaryeri dediğimizde akla ilk önce OpenSea gelse de kendisi bu alanda tek değil. Birçok önemli rakip var. Her geçen gün de rekabete yeni bir isim ekleniyor. Çinli televizyon kanalı Shandong TV, kendi NFT pazarını oluşturmak için kendi blok zinciri teknolojisini geliştirmeye başladı.

cinli tv de nft pazaryeri isine giriyor 2

Bu arada başta da söylediğimiz gibi kripto para birimleri Çin’de yasak olsa da NFT’ler dijital koleksiyon olarak adlandırılıyor ve geniş kullanım alanına sahip. Diğer yandan Çin henüz NFT ticareti konusunda net düzenlemeler de yapmadı. Ancak Forkast‘a göre, Çinli bir merkez bankası yetkilisi ve devlet medyası NFT ticareti ve kara para aklama konusunda uyarılarda bulundu.

Shandong da henüz NFT trader’larının yeni pazaryerinde ne kadar özgürlüğe sahip olacağına dair bir açıklama yaptı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.820,54 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
35.749,92 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
5.880,24 TL 0,76%
cardanoADA/TRY
10,57 TL 7,46%
xrpXRP/TRY
6,95 TL 1,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
844,62 TL 1,78%
polkadotDOT/TRY
169,14 TL 1,21%
Bağlantıyı kopyala