Çin NFT Karşıtı Eylemlerini Sürdürüyor

cinden nft uyarisi

Kripto varlıklar konusunda baskılayıcı bir politika izleyen Çin, bu kez de son zamanlarda oldukça popülerleşen NFT piyasasını hedef alan açıklamalarda bulundu. Çin hükümeti, ülkede yerel haber ajansına yaptığı açıklamada; “NFT pazarının balon olduğunu ve bu balonun yakında patlayacağını söyleyerek” uyarıda bulundu.

Çin hükümeti özellikle kripto varlıklar konusunda başta belirtmiş olduğu sert tavrının devamı niteliğinde açıklamalarda bulunuyor. Çin, yaptığı son açıklamalar ile kripto varlıklara karşı yasaklayıcı politikasını devam ettireceğe benziyor. Çin, Mayıs ayının ortalarında yasaklayıcı ve baskılayıcı açıklamalarının ardından bu kez de yasaklamalar yerine hedef gösteren bir açıklamada bulunarak NFT’leri hedef gösterdi.

NFT’leri Balon Olarak Nitelendirdi

cinden nft uyarisi 2

Partinin haber yayın organlarından Securities Times ve South Morning China Post tarafından yayımlanan habere göre; parti sözcüsü Wang Junhui, insanların sadece yüksek kazanç elde etmek için “değersiz varlıklara” yöneldiğini ifade etti.

Sözcü, yaptığı açıklamada “Piyasadaki FOMO azaldığında birçok tuhaf NFT büyük ölçüde değersiz bir hale gelecek.” dedi. Parti daha önce yaptığı bir açıklamada ise NFT’lerin kaosa yol açabileceğini de ifade etmişti.

Çinli kripto girişimci Justin Sun ise Mart ayında yaptığı bir açıklamada; NFT sanatının fiyatlarının abartıldığını ancak temel olarak teknolojinin hala değerli olduğunu dile getirmişti. Sun’un yaptığı açıklama şu şekilde:

“Dürüst olmak gerekirse, NFT sanatının kesinlikle bir balon olduğunu düşünüyorum. İnternetin başlangıcı benzetmesine geri dönüyorum. Bir baloncuk vardı. Ve balon patladı ama yok olmadı. Dolayısıyla teknolojinin kendisi, bundan daha uzun süre yaşayacağını düşündüğüm yerde yeterince güçlü.”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 378.869,98 TL 0,85%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.620,02 TL 1,52%
cardano
Cardano (ADA) 20,58 TL 4,17%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,16%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.383,51 TL 1,61%
xrp
XRP (XRP) 9,06 TL 0,94%
solana
Solana (SOL) 1.346,52 TL 9,57%
polkadot
Polkadot (DOT) 298,47 TL 12,95%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,03 TL 0,87%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,27%
Copy link
Powered by Social Snap