bitcoinBTC/TRY
760.529,87 TL 0,17%
ethereumETH/TRY
45.440,08 TL 0,78%
tetherUSDT/TRY
27,54 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.861,67 TL 1,16%
xrpXRP/TRY
14,71 TL 5,03%
usd-coinUSDC/TRY
27,55 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
45.429,88 TL 0,90%
solanaSOL/TRY
650,62 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
7,10 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,20%

Paylaş

ChatGPT, Android’e geliyor

ChatGPT Androide geliyor

OpenAI, Android için resmi ChatGPT uygulamasını başlatmaya hazırlanıyor. Uygulamanın, Google Play Store sayfası hazırlandı. Kullanıcılar, uygulama hazır olduğunda kurulumunu gerçekleştirebilecek. Şirketin ChatGPT‘yi önümüzdeki hafta kullanıma açması planlanıyor.

italya chatgpt kararini verdi 2

ChatGPT’den Android hamlesi

OpenAI, popüler yapay zeka ChatGPT‘nin Android versiyonunu önümüzdeki hafta piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. ChatGPT, mayıs ayında iOS kullanıcıları için aktif edilmişti. Şirket, duyuruyu Twitter hesabından yaptı. Buna göre ChatGPT’nin Google Play Store sayfası hazırlandı. Şirket, Android uygulamasının web sürümünden daha geniş güvenlik önlemlerine sahip olduğunu bildirdi. Uygulamada iOS versiyonuna benzer şekilde cihazlar arasında konuşma geçmişi senkronizasyonu gibi özellikler de sunacak.

Son dönemlerde yapay zeka sohbet robotlarında yarış hızlanmıştı. OpenAI, bu çerçevede Microsoft Bing ve Google Bard ile rekabet halinde. Şirketin Android hamlesi, Bard’ın Avrupa Birliği ve Brezilya’da kullanıma sunulduğu döneme denk geldi. Piyasa sürüldükten sonra yoğun ilgi gören ChatGPT’in trafikleri haziran ayında ilk kez gerilemişti. Google Bard’a geçen hafta da Türkçe desteği gelmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala