CFTC Danışma Grubu, DeFi Teknolojisini Ele Alacak

stellar cftcnin kuresel piyasalar danisma komitesine katildixvffdbdfx

Kripto para sektöründe birçok düzenleyici kurum sektör özelinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Son olarak çıkan haberlere göre; DeFi, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun Teknoloji Danışma Komitesi’nin 22 Mart’taki açılış toplantısında tartışılan ilk konu olacak ve kripto para birimi sektörünü ABD türev düzenleyicisi için bir öncelik olarak daha da sağlamlaştıracak.

ABD CFTC Danışma Grubu, DeFi Konusuna Değinecek

Merkeziyetsiz finans (DeFi), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Teknoloji Danışma Komitesi’nin 22 Mart’taki açılış toplantısında tartışılan ilk konu başlığı olacak. Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu danışma gurubuna sponsor olan Komisyon Üyesi Christy Goldsmith Romero yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Siber güvenlik açıkları, merkeziyetsizleşme göstergeleri, dijital kimlik ve barındırılmayan cüzdanlar da dahil olmak üzere DeFi hakkında yapılacak bir tartışma, Washington ve Beltway’in ötesinde devam eden politika tartışmalarına katkıda bulunacaktır.

abd cftc danisma grubu defi teknolojisini ele alacakdcdvf

CFTC’nin bir diğer danışma komitesi olan ve Komiser Caroline Pham tarafından yönetilen Küresel Piyasalar Danışma Komitesi, ilk toplantısında dijital varlıklarla ilgili konuları görüşmek üzere 13 Şubat’ta bir araya geldi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala