CEO Garlinghouse: SEC’e Rağmen 2021 Ripple için En İyi Yıl

ceo garlinghouse sece ragmen 2021 ripple icin en iyi yil

Ripple, 2021 yılını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) davalarıyla geçirdi. İkili arasındaki dava süreci halen devam ederken, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2021’ye air bazı değerlendirmeler yaptı. Garlinghouse, 2021 yılının Ripple için en iyi yıl olduğuna dikkat çekti.

CEO Garlinghouse, 2021 Yılını Ripple için Değerlendirdi

Ripple’ın yaşadığı yasal sıkıntılar devam ediyor. Diğer yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2021 yılının Ripple için nasıl sonuçlandığı konusunda oldukça pozitif bir çerçeve çizdi. 1 yıldır SEC ve Ripple arasında geçen davalara rağmen, şirket yılı başarılı bir şekilde kapatıyor.

ceo garlinghouse sece ragmen 2021 ripple icin en iyi yil 2
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse

Garlinghouse, 2021 yılına dair şu açıklamaları yaptı:

“Bu, yalnızca Ripple’a değil, ABD’deki kriptoya yönelik bir saldırıdır. Bazıları SEC’in iddialarını gerçeğe uygun olarak değerlendirdi/ bunun bir seferlik olduğunu düşündü, ancak artık değil”

Ünlü CEO, yılın üçüncü çeyreğindeki Talep Üzerine Likidite (ODL) performansına dikkat çekerek, Ripple’daki işlemlerin yüzde 130 oranında arttığını söyledi. Garlinghouse; Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerdeki ODL koridorlarının genişlemesinin ve XRPL’nin özel bir versiyonuyla desteklenen merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çözümünün kattığı ivmelenmeden de bahsetti.

Yönetici diğer yandan, SEC’in çifte standart uygulamalarına ve Ethereum’un yasal statüsüne de dikkat çekti. Hatırlatmak gerekirse Ripple; XRP’nin Ethereum ve Bitcoin‘den farklı olmadığını söyleyerek, satışlarının neden yasa dışı görüldüğünü sorgulamıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.690,76 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
34.758,40 TL 2,56%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.726,52 TL 1,99%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 1,54%
xrpXRP/TRY
6,80 TL 0,33%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
810,18 TL 3,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 11,94%
Bağlantıyı kopyala