bitcoinBTC/TRY
1.268.851,79 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
65.509,77 TL 1,42%
tetherUSDT/TRY
28,88 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
6.650,66 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
18,11 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
1.820,78 TL 3,53%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.593,35 TL 1,40%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 9,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 10,73%

Paylaş

Cathie Wood: Gensler, bakanlık koltuğu için taraflı davranıyor

cathie wood coinbase yatirimlarina devam ediyor 2

Kripto para ve blokzincir sektörüne yatırım yapan ARK Invest CEO’su Cathie Wood, geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında piyasa gündemine değindi. CNBC’de yayımlanan Squawk Box’ta konuşan Wood, borsa yatırım fonu (ETF) süreci hakkında konuşurken SEC Başkanı Gary Gensler’ı eleştirdi.

SEC’in eski dönemlerde kripto ETF başvurularını reddederken günümüzde sorular sormaya başladığını belirten Wood, bu durumu olumlu bir değişim olarak nitelendirdi. ARK Invest’i yöneten ünlü isim, SEC Başkanı Gary Gensler hakkında ise daha acımasız eleştirilerde bulundu.

CNBC yayınında konuyla ilgili soruları değerlendiren Cathie Wood, Gary Gensler’ın Bitcoin hakkında söylediklerini bir kez daha hatırlatarak samimi olmadığını belirtti. Gensler’ın Bitcoin, manipülasyona açık bir ürün demecine atıf yapan ARK Invest yöneticisi, SEC başkanının akademik kariyerinde blokzincir ve kripto para hakkında araştırmalar yaptığını belirterek bu konuda yeterince bilgi sahibi olduğunu savundu.

“Açık ve merkeziyetsiz kripto para ağlarında her şey takip edilebiliyor. SEC başkanı bu konuya aşina.”

Cathie Wood, Gensler’ın bu tavrının gelecek beklentisinden kaynaklandığını iddia etti. Wood’a göre SEC başkanı, Hazine Bakanı olması ihtimali nedeniyle kripto ETF’leri konusunda taraflı davranıyor.

Bitcoin liderliği kaptırabilir

ARK Invest CEO’su, SEC başkanı hakkındaki sözlerinin ardından gelecek beklentileri üzerinde durdu. Kârlılık hakkında gelen bir soruyu cevaplayan Wood, önümüzdeki beş yıllık dönemde spot Bitcoin’in, BTC yatırımı yapan fonlardan daha kârlı olacağına inandığını belirtti.

Bu demecin ardından programa katılan bir konuşmacı, ünlü isme gelecekte BTC’nin alternatifi olup olmadığını sordu. Wood, bu soruya cevap olarak şunları söyledi:

“Odağımızda Ethereum var, akıllı sözleşme ve merkeziyetsiz finans alanlarında bir numara. Başka bir örnek olarak Solana’yı da unutmamak gerek. Ethereum’dan daha hızlı ve ucuz”

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala