Cardano Alonzo Hard Fork için Binance Desteği Duyuruldu

cardano alonzo hard fork icin binance destegi duyuruldu

Cardano ağındaki büyük yükseltme için geri sayım devam ediyor. Akıllı sözleşme işlevselliği sağlayacak olan Cardano Alonzo Fork yükseltmesi için Binance cephesinden de yeni bir duyuru geldi. Yapılan duyuruda göre, kripto para borsası Binance, bu yükseltmeyi destekleyecek.

Bu süreçte ADA sahipleri, herhangi bir çekme ya da yatırma işlemi yapamayacak. Tabii bu kısa bir süre için geçerli. Diğer yandan trade tarafı ise Hard Fork’tan etkilenmeyecek.

Cardano Alonzo Hard Fork, Binnacle Desteği Alacak

Cardano’nun bugüne kadarki en önemli yükseltmesi Alonzo Hard Fork olacak diyebiliriz. Yükseltme 12 Eylül günü 00:44 TSI’de gerçekleştirilecek. Yükseltme istikrarlı hale gelir gelmez, Binance üzerinden para çekme ve yatırma işlemleri devam edecek.

ADA, 9 Eylül günü sabah saatleri itibariyle Binance’te 2.53 dolardan işlem görüyor.

cardano alonzo hard fork icin binance destegi duyuruldu 2

Yeni yükseltmeden bahsetmişken, biraz da bu yükseltmenin içeriğine değinmek gerekiyor.

Başta da söylediğimiz gibi akıllı sözleşme işlevselliğini getirecek olan yükseltmenin ardından herkes kendi akıllı sözleşmesini oluşturabilecek. Akıllı sözleşmeler için de kabaca bilgisayar kodu parçaları diyebiliriz. Bu kod parçaları, önceden tanımlı belli koşullar sağlandığında otomatik olarak çalışmaya başlıyor.

Cardano, kısa süre önce bu yükseltme nedeniyle eleştiri oklarının da hedefi olmuştu. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 569.230,62 TL 0,38%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.513,16 TL 0,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.356,26 TL 0,32%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,39%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 2,02%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,37%
solana
Solana (SOL) 1.474,74 TL 0,38%
polkadot
Polkadot (DOT) 389,17 TL 0,07%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 0,47%
Copy link
Powered by Social Snap