BTCafe’de Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Özge Yağız Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün eğlenceli sunumuyla BTCafe‘nin yeni bölümü yayınlandı. BTCafe’de bu hafta Melis Hazal Karagöz’ün konuğu Özge Yağız oldu. Özge Yağız ile oyunculuk kariyerini, projelerini, yaşantısını ve daha birçok konuyu konu hakkında konuşuldu.

Konu Başlıkları:

  • Oyunculuk Kariyeri Projeleri ve Yaşantısı
  • Bitcoin ve Kripto Paralar

Neler Konuşuldu?

-Melis Hazal Karagöz Özge Yağız’a projelerinin nasıl gittiğini sordu:

Özge Yağız “Ben de ister bir platformda bulunmak benim için yeni bir şey oldu çünkü daha önce YouTube’a gazete röportajları vermiştim bu tarz bir deneyim ilk defa yaşadım o yüzden çok heyecanlıyım televizyon dünyasından çok farklı Sonuçta dizi odaklı çalıştığımız için biz çok spesifik bir şey çekiyoruz var olanı yayınla yayınlıyorlar ama burada tamamen kendimiz gibiyiz aslında dizide her şeyi ezbere konuşuyoruz ama burada her şey spontane gelişiyor” dedi.

Melis Hazal Karagöz Özge Yağız’a ekonomiyle arasının nasıl olduğunu sordu:

Özge Yağız “Parayı çok kötü harcadığımı söyleyemem ama harcamayı da seviyorum. Aynı zamanda kötü yerlere de harcamıyorum. Bu da iyi bir adım bence. Ekonomiden çok anladığımı söyleyemeyeceğim ama paramı en çok yemeye harcıyorum. Benim kendi mesleğim aslında diyetisyenlik yemeğe çok harcayıp, nasıl fit kalmam gerektiğini biliyorum. Ayrıca para biriktiriyorum. Bu durum benim için aileden üretilmiş olan bir kültür olduğunu düşünüyorum. Bakıldığı zaman ekonomiden ne anlıyorsun diye sorulduğu zaman aile ekonomisi diyebilirim. Çünkü küçüklükten beri böyle şeyleri biliyorum. Kendi Ayakları üzerinde duran biri olsam da her şeyi ailemden öğrendim. Neye nasıl yatırım yapacağımı nasıl saklayacağımı ailemden öğrendim diyebilirim” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 721.667,94 TL 5,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.130,51 TL 6,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.007,22 TL 4,08%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,55%
solana
Solana (SOL) 2.868,57 TL 8,55%
cardano
Cardano (ADA) 21,12 TL 8,22%
xrp
XRP (XRP) 12,47 TL 4,77%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 454,85 TL 5,56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 3,90%
Bağlantıyı kopyala