Bored Ape Yacht Club, Play-to-Earn NFT Oyununu Başlatacak

bored ape yacht club play to earn nft oyununu baslatacak

Sekiz aydan kısa bir süre içinde, ünlülerin ve Adidas gibi şirketlerin ortaklıkları ile Bored Ape Yat Club, en değerli ve en bilinen NFT projelerinden biri haline geldi. Şimdi ise BAYC işi bir adım daha öteye taşıyarak oyun sektörüne de giriyor.

NFT projesi Bored Ape Yacht Club‘ın yaratıcısı Yuga Labs, Animoca Brands ile ortaklaşa bir Play to Earn oyunu geliştireceğini duyurdu.

bored-ape-yacht-club-play-to-earn-nft-oyununu-baslatacak

Bored Ape Yacht Club’dan P2E NFT Oyunu

Oyunun 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlayan Bored Ape Yacht Club, oyunun P2E olacağı ve Bored Ape NFT’lerini üzerine kurulacağı dışında başka hiçbir ayrıntı açıklanmadı. 

Teaser görüntüye baktığımıza ise üzerinde Bored Ape Yacht Club logosu olan ve elektrikli bir muzu tutan robotik bir eli görüyoruz. Bundan yola çıkarak projenin muz odaklı bir kazan sistemi eklemesi oldukça olası.

Diğer taraftan Animoca Brands ve Yuga Labs, Bored Ape NFT’leri Ethereum’da basılmış olmasına rağmen, oyunun hangi Blockchain platformunda çalışacağını henüz açıklamadı.

Öyle ki son dönemde birçok Ethereum tabanlı oyun (özellikle de Axie Infinity), işlem ücretlerini en aza indirmek ve Ethereum’un kendi ana ağının kaldırabileceğinden daha hızlı işlemler sunmak için layer-2 ölçekleme çözümlerine gidiyor.

Son olarak Bored Ape Yacht Club oyununun NFT sahiplerine özel mi olacağı yoksa NFT sahiplerine de fayda sağlayacak şekilde herkesin oynayabileceği bir oyun mu olacağının henüz bilinmediğini de belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 528.989,66 TL 7,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 38.957,23 TL 8,29%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.782,91 TL 9,69%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,61 TL 0,13%
solana
Solana (SOL) 1.708,87 TL 8,12%
cardano
Cardano (ADA) 16,60 TL 9,34%
xrp
XRP (XRP) 9,49 TL 6,42%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.064,40 TL 3,76%
polkadot
Polkadot (DOT) 303,18 TL 9,24%
Bağlantıyı kopyala