BNP Paribas, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak

bnp paribas kripto saklama hizmeti sunacak

Fransa’nın en büyük bankası ve ülkemizde de Türk Ekonomi Bankası’nın ortaklarından olan BNP Paribas, kripto saklama hizmeti sunmaya hazırlanıyor. BNP Paribas bu hizmeti için kripto saklama uzmanı Metaco ile birlikte çalışacak.

Fransa’nın Dev Bankası BNP Paribas Kripto Endüstrisine Giriyor

Konu hakkında bilgisi olan kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre, Fransa’nın en büyük bankası konumunda olan BNP Paribas, İsviçre dijital varlık saklama firması Metaco ile bir ortaklık kurarak kripto saklama alanına giriş yapıyor. Kripto para birimlerinin dünya genelinde hızla benimsenmesiyle birlikte, pek çok büyük banka kripto saklama hizmeti sunmaya başlıyor. Söz konusu dünyanın en büyük bankalarından olan BNP Paribas, kısa süre içerisinde müşterileri için kripto saklama hizmeti sunmaya başlayacak.

bnp paribas kripto saklama hizmeti sunacak 2

Konu hakkında BNP Paribas yorum yapmaktan kaçındı, Metaco da konu hakkında bir açıklama yapmadı. Yakın zamanda Fransa merkezli banka Societe Generale ile bir saklama teknolojisi anlaşması imzalayan Metaco, kripto alanına girmek isteyen bankalar ve kurumlar için en iyi sağlayıcı haline geliyor. Metaco kısa bir süre önce Citigroup ve daha önce BBVA, Zodia Custody, DBS ve UnionBank gibi şirketler de kripto saklama hizmetleri için anlaşma yapmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.824,98 TL 6,26%
ethereumETH/TRY
23.899,68 TL 6,57%
tetherUSDT/TRY
18,49 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,49 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.035,31 TL 4,08%
xrpXRP/TRY
7,91 TL 8,72%
binance-usdBUSD/TRY
18,47 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,98 TL 5,09%
solanaSOL/TRY
598,29 TL 6,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 3,92%
Bağlantıyı kopyala