BlockFi, Fiziksel Madencilik Varlıklarını Satıyor

blockfi fiziksel madencilik varliklarini satiyor

İflas eden kripto kredi platformu BlockFi’nin iflas mahkemesi davaları devam ediyor. Bir iflas hâkimi, iflas eden BlockFi’nin madencilik varlıklarının satışını onayladı.

İflas Eden BlockFi’nin Madencilik Varlıkları Satışa Çıkıyor

Bir iflas hâkimi, iflas etmiş olan kripto kredi platformu BlockFi’nin madencilik makinelerinin ve diğer fiziksel varlıklarının satışını onayladı. BlockFi’nin kripto madencilik cihazları ve diğer fiziksel varlıkları 4.7 milyon dolara satılacak. Konu hakkında açıklama yapan BlockFi’nin bir avukatı, şirketin varlıklarının US Farms isimli bir şirkete satıldığını dile getirdi.

blockfi fiziksel madencilik varliklarini satiyor 2

Avukat tarafından yapılan açıklamada, anlaşmaya tam madencilik varlık paketi için beş teklif ve yedi ek kısmi teklif veren “çok rekabetçi” bir açık artırma sürecinin ardından varıldığını ifade etti. BlockFi, şirketin toplam işinin küçük bir bölümünü temsil etmesine rağmen, Bitcoin madenciliği alanındaki en büyük borç verenlerden birisi olmuştu.

Şirket bununla birlikte geçtiğimiz aylarda 160 milyon dolarlık madencilik kredisi satmayı planladığını ifade etmişti. Bunlara ek olarak pek çoğu, geçen yıl fiyatı önemli ölçüde düşen ASIC makineleri tarafından güvence altına alındığından, kredilerin artık eksik teminatlandırılmış olabilme ihtimali de bulunuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.865,90 TL 2,42%
ethereumETH/TRY
37.666,72 TL 1,88%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.186,11 TL 1,90%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,13 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,71%
staked-etherSTETH/TRY
37.664,90 TL 1,81%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,71%
matic-networkMATIC/TRY
17,92 TL 2,15%
Bağlantıyı kopyala