Blockchain Şirketi Ripple, Kanada’daki İlk Ofisini Açtı

blockchain sirketi ripple kanadadaki ilk ofisini actihfs

Birçok kripto şirketi artan rekabet ortamında bir adım daha öne çıkabilmek adına faaliyetlerini sınır ötesine taşımak istiyor. Son olarak Blockchain şirketi Ripple da Kanada’daki ilk ofisini açarak, sınır ötesi planları için somut bir adım attı.

Ripple, Kanada’daki İlk Ofisini Açtığını Duyurdu

Kanada’nın Toronto kentinde açılan yeni ofis, şirketin ana mühendislik merkezi olarak hizmet verecek. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ülkenin en kalabalık şehri olan Toronto’nun birçok yeteneği bünyesinde barındırdığını söyledi.

blockchain sirketi ripple kanadadaki ilk ofisini actidsf

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Kripto ve Blockchain, mühendislere zor problemlerin üstesinden gelmek için inanılmaz bir fırsat sunuyor ve bu çözümlerin dünya çapında değer hareketini etkileme potansiyeli var. Neredeyse her finans kurumu, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizi destekleyecek bu teknolojiden yararlanmak için kripto stratejisini geliştiriyor. 

Bunun yanında Garlinghouse yaptığı açıklamada, birçok yetenekli mühendisin kripto para birimi alanına girmek için geleneksel finanstan ayrıldığını söyledi.

Ayrıca Ripple, geçtiğimiz yıl Miami ve Dubai’de yeni ofisler açmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.042,07 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
17.621,60 TL 1,26%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
3.638,90 TL 0,75%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
5,31 TL 1,03%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,38%
solanaSOL/TRY
549,10 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,21%
Bağlantıyı kopyala