bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

Blockchain.com CEO’su: ‘Kripto kredi piyasalarının geri dönüşü yok’

ffc

Kripto para sektöründe birçok isim sektör hakkında değerlendirmeler yapıyor. Bu kez bir değerlendirmede bulunan isim Blockchain.com CEO’su Peter Smith oldu. Blockchain.com CEO’su Peter Smith, geçen hafta düzenlediği bir konferansta, Three Arrows Capital’in çöküşünden önce kripto paranın yüksek güvene sahip bir ortam olduğunu ancak piyasanın artık karşı taraf riski konusunda gerçekten gergin olduğunu söyledi.

Blockchain.com CEO’su kripto kredi piyasalarının aynı şekilde geri döneceğini düşünmüyor

Kripto para sektörünün Blockchain.com’daki en büyük kredi sağlayıcılarından birinin kurucu ortağı ve CEO’su Peter Smith, kripto kredi piyasalarının yakın zamanda bir geri dönüş yapacağını düşünmüyor.

ffc

Blockchain.com CEO’su Peter Smith

Bununla beraber Blockchain.com, bir yıldan biraz fazla bir süre önce iflasa sürüklenmeden önce, başarısız olan hedge fonu Three Arrows Capital’e büyük borç verenlerden biriydi. O dönemde Smith, hissedarlara yazdığı bir mektupta, şirketin gruba verdiği kredilerde 270 milyon dolarlık bir zararla karşı karşıya olduğunu söylemişti.

Blockchain.com CEO’su Peter Smith konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Kredi piyasalarının aynı şekilde geri döndüğünü görmüyorum. TradFi’deki modelleri kriptoya uygulamanın işe yaramayacağını düşünüyorum. Sanırım kredinin aşırı teminatlı kaldığını göreceksiniz, bugün çoğu kredi anlaşmasının yapıldığı yer de budur”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala