Bitwise, Bitcoin ETF için Bir Adım Daha Attı

Bitwise Bitcoin ETF icin Bir Adim Daha Atti

Kripto para sektöründeki dalgalanma sürerken şirketlerin başvuruları da bir yandan devam ediyor. Her ne kadar son dönemde ETF’lerin performansı oldukça kötü bir seyir izlese de Bitwise yolundan dönmüyor. Bitwise, bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için başvurusunu yeniden yaptı.

Bitwise Bitcoin ETF için Bir Adım Daha Attı

Bitwise Bitcoin ETF için Yeniden Başvuru Yaptı

Kısa bir süre önce Bitwise Asset Management hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılara Web3 büyümesinden faydalanmak üzere konumlanmış şirketlere erişim sağlayan yeni bir borsada işlem gören fonu (ETF) duyurmuştu. Bu ETF ile birlikte Web3 odaklı şirketleri radarına alan şirket, son başvurusu ile Bitcoin’i radarına aldı.

İlk başvuruyu eylül ayında yapan Bitwise, önerilen ürünün oldukça maliyetli ve karmaşık olması nedeniyle geçen kasım ayında başvuruyu geri çekmişti. Ancak Bitwise dersine çalışmış görünüyor. Öyle ki şirketin spot Bitcoin ETF başvurusu menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından reddilemişti. Son olarak bu eksikliklerini kapatan Bitwise, gerekli adımlar ile birlikte başvurusunu yeniden yaptı.

Bu noktada Bitwise Baş Uyum Sorumlusu Katherine Dowling‘in, SEC‘e Bitcoin ETF dosyalama işlemini iptal ettiği için dava açanlar listesine girdiğini de belirtelim. Dava uzmanlara göre potansiyel olarak daha fazla düzenleme netliği elde etmeye yardımcı olabilir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.730,36 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
24.079,11 TL 1,11%
tetherUSDT/TRY
18,69 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.468,00 TL 0,96%
usd-coinUSDC/TRY
18,69 TL 0,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,69 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
7,38 TL 0,86%
dogecoinDOGE/TRY
1,90 TL 0,18%
cardanoADA/TRY
5,97 TL 1,61%
matic-networkMATIC/TRY
17,44 TL 2,00%
Bağlantıyı kopyala