Bitpanda, Coinbase ile Ortaklık Yapıyor

kenya web3 merkezi olusturmak icin venom vakfi ile ortaklik kurdue

Son dönemde birçok kripto para borsası ortaklık haberleri ile gündeme geliyor. Son olarak bir ortaklık haberi de Bitpanda ve Coinbase cephesinden geldi. Bitpanda, Avrupa Bankaları’nın müşterilerine kripto sunmalarına yardımcı olmak için Coinbase ile ortaklık yapıyor.

Bitpanda, Coinbase ile Lisans Anlaşması İmzaladı

Viyana merkezli Bitpanda’nın teknoloji kolu Coinbase’i likidite ve saklama sağlayıcısı olarak ekledi. Konu ile ilgili yapılan duyuruya göre anlaşma, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki Coinbase Institutional müşterilerinin Bitpanda’nın hizmet olarak yatırım platformunu beyaz etiketli hale getirmesinin önünü açacak.

bitpanda coinbase ile ortaklik yapiyorrg

Platformun kurumsal müşterileri, kendi müşterilerine hisse senetleri ve kripto da dahil olmak üzere bir dizi varlık için ticaret, yatırım ve saklama araçları sunmaya başlamak için ticaret altyapısını entegre edebiliyor. Avusturya bankası Raiffeisenlandesbank, Alman neobank N26, Fransız fintech firması Lydia ve İngiliz Plum zaten hizmeti kullanıyor.

Bitpanda’nın CEO yardımcısı ve COO’su Lukas Enzersdorfer-Konrad konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bitpanda ve Coinbase, dijital varlıklara yatırımı düzenlenmiş bir şekilde güvenli ve emniyetli hale getirme konusunda bir tutkuyu paylaşıyor. Sektörün müşterileri için dijital varlıkların potansiyelinden yararlanma konusunda benzersiz bir fırsatın olduğu bir zamanda, net bir gelecek belirlemek ve bu tutkuyu ilerletmek için bir araya geliyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.765,74 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
38.230,24 TL 0,29%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.256,43 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,61 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,63%
staked-etherSTETH/TRY
38.220,77 TL 0,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,19 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala