Bitfarms, Satışlarından Ne Kadar Kazanç Elde Ettiğini Açıkladı

bitfarms satislarindan ne kadar kazanc elde ettigini acikladi 2

Bitcoin madencilik şirketleri zor günler geçirmeye devam ediyor. Zor günler geçiren şirketler arasında yer alan Bitfarms, gerçekleştirdiği satıştan elde ettiği kazancı açıkladı.

Bitfarms Satışlardan Elde Ettiği Geliri Açıkladı

Amerika kıtasında lokasyonları bulunan madencilik şirketi Bitfarms, Quebec, de la Pointe’de bir mülkü 3,6 milyon dolar net kar karşılığında sattı.

bitfarms satislarindan ne kadar kazanc elde ettigini acikladi

De la Pointe mülkü, bir Bitcoin madenciliği teçhizatını çalıştırmak için Hydro Quebec’ten hidroelektrik güç kullandı. Yapılan açıklamaya göre Quebec merkezli bir toplu taşıma hizmeti olan Société de transport de Sherbrooke (STS), Bitfarms’ın mülkünü satın aldı ve önümüzdeki yazdan itibaren yeşil otobüs hizmeti, elektrikli bisiklet paylaşım programı ve diğer sürdürülebilirlik girişimlerine güç sağlamak için kullanmayı planlıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Bitfarms’ın yeni bir yer inşa etmeyi planladığını ve bunu planlanandan önce yaptığını söyledi.

Verilere göre Bitfarms, 32 milyon dolar borç veren sorunlu kripto kredi kuruluşu BlockFi gibi büyük kripto borç verenlerin iflasları da Bitfarms’a darbeleri artırdı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.640,59 TL 1,11%
ethereumETH/TRY
31.123,60 TL 1,49%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.188,36 TL 0,74%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,62 TL 1,78%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 2,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 1,56%
matic-networkMATIC/TRY
22,96 TL 1,92%
Bağlantıyı kopyala