Bitcoin’den Çıkış Beklentisi Var! | Ethereum ve Dolar Yükselebilir 

kriptografik programında Beste Uyanık genel çerçevede kripto para piyasasının haftalık durum değerlendirmesini de yaptı. Beste Uyanık ile Bitcoin’de hedef neresi, Bitcoin’de hangi seviyeler ve tarihler önemli, Bitcoin ve Ethereum ne olacak, Bitcoin’ düşer mi, Ethereum yükselecek mi? Geleneksek piyasa ile kripto para piyasası iç içe mi geçti artık? BTC son durum ve Bitcoin Analizi ile kripto paralarda neler olacak?

Ethereum ve Dolar Yükselebilir

Beste Uyanık bu videoya genel bir çerçevede piyasa özeti ile başladı. Beste Uyanık ayrıca kritik bir haftadan çıktığımızı belirterek kripto para piyasasını değerlendirdi.

Not: Bu videoda yer alan analizler yatırım tavsiyesi değildir.

Beste Uyanık, kriptografik videoda öncelikle FED toplantısının notlarına değindi:

Bilindiği üzere her hafta gibi bu hafta da önemli gelişmeler yaşandı. 3-4 Mayıs’ta FED toplantısı gerçekleşti. Toplantı sonucunda 50 baz puanlık bir artışı gerçekleşti. Bunun yanunda FED başkanı konuşmasında genel çerçevede enflasyon, enflasyonun tetikleyeceği faiz gibi konulara da değindi.

Beste Uyanık, daha sonra Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) özelinde açıklamalarda bulundu:

FED kararının ardından genelde kripto para piyasasında sahte bir yeşil durum oluşur. Hemen ardından ise sert bir düşüş ile karşı karşıya gelinir. Ve biz şu anda düşüş eğilimde yer alıyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.493,16 TL 4,25%
ethereumETH/TRY
17.214,72 TL 6,93%
tetherUSDT/TRY
16,66 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,66 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
3.538,63 TL 2,57%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
5,21 TL 3,76%
cardanoADA/TRY
7,42 TL 4,09%
solanaSOL/TRY
533,28 TL 7,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 2,39%
Bağlantıyı kopyala