Bitcoin, Yıl Sonu Teknik Testiyle Karşı Karşıya

bitcoin yil sonu teknik testiyle karsi karsiya

Bitcoin, yılın son ayında geri çekilmesine devam ediyor. Bloomberg’in haberine göre bu, son iki yıldır bir zemin oluşturma eğiliminde olan Bitcoin için önemli bir teknik seviye testi anlamına geliyor.

Bitcoin için Yıl Sonu Soruları

Dünyanın piyasa değeri bakımından lider kripto para birimi Bitcoin, perşembe günü erken saatlerde Asya’da yüzde 2,7’lik bir geri çekilme gördü. Singapur’da öğleden sonra 14:15 itibariyle kripto para birimi, 46.700 dolardan işlem görüyordu. Kripto sektöründe yaşanan kapsamlı geri çekilmenin tam ortasında olduğumuz şu günlerde Bitcoin de yaklaşık yüzde 18 gerileme yaşadı.

bitcoin yil sonu teknik testiyle karsi karsiya 2

Bloomberg’e göre, Bitcoin‘in düşüşü, 55 haftalık hareketli ortalamasının ardından kripto para birimini yıl ortasında konumlandığı seviyeye getirdi. Yapılan teknik analizler, ortalamanın altında yaşanacak bir kırılmanın 40.000 dolara doğru kaymaya yol açacağını öne sürüyor.

Bitcoin‘de yaşanacak bu hareketlilik, 2022’ye doğru giderken, önemli bir soruyu öne çıkarıyor. Pandemi dönemi etkileri azaldıkça, Bitcoin nerede konumlanacak?

XTB Market analisti Walid Koudmani konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Bu sektöre olan güveni tazeleyen büyük bir kurumsal yatırım akışıyla kripto ve blok zinciri kitlesel benimsemenin önemli ölçüde arttığını gördü. Bireysel yatırımcılar yetişmeye çalıştıkça bu, önemli fiyat artışlarına ve artan oynaklığa yol açabilir”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 537.059,08 TL 6,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 39.615,44 TL 7,28%
tether
Tether (USDT) 13,74 TL 0,81%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.912,59 TL 8,87%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,74 TL 0,62%
cardano
Cardano (ADA) 17,01 TL 8,32%
solana
Solana (SOL) 1.731,59 TL 7,26%
xrp
XRP (XRP) 9,55 TL 5,97%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.080,60 TL 3,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 308,62 TL 7,56%
Bağlantıyı kopyala