Bitcoin Piyasa Değerinde Ödeme Devi Visa’yı Geride Bıraktı

bitcoin piyasa degerinde odeme devi visayi geride biraktifzvdsb

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 25 bin dolar seviyelerine kadar yükselmesi ile beraber piyasa toparlanmaya başladı. Bu olumlu gelişmelerin ardından Bitcoin’in piyasa değeri ödeme şirketi Visa’nın piyasa değerini tekrar geride bıraktı. Hatırlatmak gerekirse 2022 yılında kripto para sektöründe yaşanan krizlerden sonra Bitcoin’in piyasa değerinde düşüşü yaşanmıştı.

Bitcoin Piyasa Değerinde Visa’yı Solladı

FTX’in iflas etmesinin ardından Bitcoin, 100 milyar dolar piyasa değeri kaybetse de yeniden yükselişe geçip piyasa değerini 65 milyar dolar daha artırdı. Çıkan son haberlere göre; BTC 470.16 milyar dolarlık piyasa değeriyle, 469.87 milyar dolar piyasa değerine sahip Visa’nın önüne geçti.

bitcoin piyasa degerinde odeme devi visayi geride biraktidfvdfb 1

Visa, Haziran ve Ekim 2022 arasında yeniden liderliği ele geçirdi ve ardından Bitcoin, 1 Ekim’de çok kısa bir an için Visa’yı geride bıraktı ve ardından ödeme şirketi yeniden liderliği yeniden ele geçirdi.

BTC’nin piyasa değeri konusunda Visa’nın önüne geçişi ilk kez 2020 yıllarının sonunda BTC fiyatı 25.000 dolara eriştiğinde görüldü. Bitcoin fiyatının ilk defa 25.000 dolaraa ulaşması ile beraber Visa piyasa değeri aşılmış oldu. İkinci defa Bitcoin’in piyasa değerinde öne geçmesi ise, 2021 Nisan’da BTC fiyatının 63.170 dolara yükselmesiyle yaşanmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala