bitcoinBTC/TRY
1.600.539,66 TL 1,15%
ethereumETH/TRY
91.601,93 TL 1,84%
tetherUSDT/TRY
30,86 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
11.694,90 TL 6,35%
solanaSOL/TRY
3.238,98 TL 3,28%
xrpXRP/TRY
16,92 TL 2,74%
staked-etherSTETH/TRY
91.656,34 TL 1,53%
usd-coinUSDC/TRY
30,87 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
18,47 TL 4,12%
avalanche-2AVAX/TRY
1.160,56 TL 2,64%

Paylaş

Bitcoin of America, Lisanssız Kripto ATM’lerini Durduracak

avustralya 4 en buyuk kripto atm merkezi oldu

Son dönemde kripto para sektöründe ön plana çıkan kripto ATM’leri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Son olarak ATM sağlayıcısı Bitcoin of America, lisans eksikliği nedeniyle faaliyetlerini durdurmak için Connecticut Bankacılık Departmanı ile anlaştı. 

Kayıtsız Kripto ATM’lerinde Baskıya Devam Ediyor

Bankacılık Departmanı, Bitcoin of America’nın eyaletteki Bitcoin ATM kiosklarını işletmek için uygun bir lisans alamadığını vurguladı. Ancak, dört Connecticut tüketicisi söz konusu ATM’leri içeren bir dolandırıcılıkta on binlerce dolar kaybettikten sonra izin emri uygulandı. 

bitcoin of america lisanssiz kripto atmlerini durduracakrggd

Bankacılık Departmanı konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Rıza emrinin bir sonucu olarak, Bitcoin of America bu tüketicilere toplam 86.000 dolar tutarında tazminat verdi. Suçlu bir iddianamenin ardından Bitcoin of America, Connecticut’taki operasyonlarını sonlandırıyor.

Bankacılık komiseri Jorge Perez, lisanssız kripto kiosklarının kullanımına karşı bir uyarı yayınladı. Yatırımcıların genellikle kiosklara para yatırmaları ve dolandırıcılara eşit miktarda kripto para aktarmaları için teşvik edildiğini ve kandırıldığını belirtti. Tüketici fonlarının üçüncü şahıslara transferine izin veren Amerika Bitcoin’inin para aktarıcı olarak lisanslanması gerekiyor.

Hatırlatmak gerekirse Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesveya FCA, ülke genelinde yasa dışı olarak işletilen kripto ATM’leri barındırdığından şüphelenilen sitelerin denetlendiğini duyurdu. FCA, kayıtsız kripto para birimi ATM’leri işlettiğinden şüphelenilen tesislere baskın yapmak için Exeter, Nottingham ve Sheffield şehirlerindeki yerel makamlarla koordineli çalıştığını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala