Bitcoin Madencisi Argo’nun Hisseleri Yeniden Yükseldi

bitcoin madencisi argonun hisseleri yeniden yukseldi

Zor durumdaki Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain’in geçtiğimiz aylarda Nasdaq borsasında hisseleri askıya alınmıştı. Argo Blockchain’in hisseleri Nasdaq üzerinde listelenmeye yeniden başladı.

Argo Blockchain Hisseleri Yeniden Değer Kazandı

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain’in Nasdaq borsasında işlem gören hisseleri askıya alınmıştı. Şirket bir süredir Nasdaq üzerinde işlem görmüyordu. Argo Blockchain’in hisseleri, şirketin iflastan kaçınmak için Aralık 2023 sonunda Galaxy Digital ile yaptığı anlaşma ve Bitcoin fiyatındaki artış sonrasında Nasdaq listeleme hakkını yeniden kazandı.

Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda hala askıda olan Argo tarafından yapılan son açıklamada hisseleri için yapılan tekliflerin 10 gün üst üste 1 doların üzerinde kalmasının ardından 13 Ocak’ta hisselerini Nasdaq’ta işlem görme şartlarını karşıladığını belirtti.

bitcoin madencisi argonun hisseleri yeniden yukseldi 2

Madencilik şirketi Argo Blockchain’in hisseleri, acımasız geçen kripto kışının ardından 16 Aralık’ta hisse fiyatının 0.38 dolara kadar düştüğü için borsada işlem görme hakkını kaybetmişti. Artan maliyetler ve enerji fiyatlarının yanında Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüşle birlikte Argo Blockchain iflas etmeye yaklaşmıştı.

Geçtiğimiz ayın sonlarında Argo Blockchain Teksas’taki Helios madencilik tesisini Michael Novogratz’ın kripto merkezli finansal hizmet şirketi olan Galaxy Digital’e 65 milyon dolar nakit ve 35 milyon dolarlık bir kredi karşılığında satmayı kabuk etmesiyle birlikte iflas etmekten kıl payı kurtulmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.486,02 TL 2,11%
ethereumETH/TRY
30.771,47 TL 2,56%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
5.939,59 TL 2,59%
xrpXRP/TRY
7,75 TL 0,26%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,53%
cardanoADA/TRY
7,36 TL 1,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,51%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala