Bitcoin Madencilik Konseyi: Bitcoin’i Yanlış Anlayan İnsanlardan Korumak İçin Buradayız

bitcoin madencilik konseyi bitcoini yanlis anlayan insanlardan korumak icin buradayiz 1

Bitcoin Madencilik Konseyi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Twitter Spaces üzerinden gerçekleştirilen toplantıda konseyin misyonu dinleyicilere sunuldu.

ABD’li madenciler ve şirketlerden oluşan Bitcoin Madencilik Konseyi, herhangi bir kural ve kısıtlama olmaksızın madencilerin sözcülüğünü yapmayı hedefliyor. Konseyin internet sitesinde, konseyi düzenleyici yerine bilgilendirici bir konuma yerleştiren “BMC, kimseye ne yapacağını söylemek için kurulmamıştır” ifadesi yer alıyor.

Konseyin misyonunu Hut 8 Mining’in CEO’su Jamie Leverton şu şekilde açıkladı:

“Ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu. Şeffaflığı teşvik ediyoruz. En iyi uygulamaları paylaşıyor ve halkı Bitcoin ve madenciliğin faydaları konusunda eğitiyoruz… Mümkün olan en açık, şeffaf, kapsayıcı ve merkezi olmayan bir yol.”

Galaxy Digital’in madencilik başkanı Amanda Fabiano, girişimin ana akım medyada görülen bazı kötü anlatıların önüne geçebileceğini düşünüyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da olumsuz anlatılara ilişkin bu ifadeye destek verdi ve Bitcoin’i yanlış anlayan insanlardan korumayı amaçladıklarını söyledi:

“Bitcoin’i düzeltmek için burada değiliz. Bence biz de herkes kadar katı bir ahlak anlayışına sahip olduğumuzu ve Bitcoin’in değerlerini savunmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı varsayabilirsiniz. Bitcoin’i yanlış anlayan insanlardan korumak için buradayız. Bu, politikacıların Bitcoin’e karşı hareket etmesine veya Bitcoin’in dünyaya yayılmasını baltalayacak olumsuz medya anlatılarına neden olur.”

Konsey şimdi üye kaydı almaya ve bir ekip olarak ne yapacaklarını bulmaya odaklanıyor. Bu nedenle herhangi bir bütçe veya harcama planına sahip değil. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
359.024,60 TL 0,43%
ethereumETH/TRY
24.616,84 TL 0,23%
tetherUSDT/TRY
18,49 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,48 TL 2,69%
bnbBNB/TRY
5.242,13 TL 0,45%
xrpXRP/TRY
8,70 TL 1,66%
binance-usdBUSD/TRY
18,50 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 1,02%
solanaSOL/TRY
609,66 TL 3,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala