Bitcoin Madencilik Konseyi: Bitcoin’i Yanlış Anlayan İnsanlardan Korumak İçin Buradayız

Abone Ol:google-news
0
18/06/2021

Bitcoin Madencilik Konseyi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Twitter Spaces üzerinden gerçekleştirilen toplantıda konseyin misyonu dinleyicilere sunuldu.

ABD’li madenciler ve şirketlerden oluşan Bitcoin Madencilik Konseyi, herhangi bir kural ve kısıtlama olmaksızın madencilerin sözcülüğünü yapmayı hedefliyor. Konseyin internet sitesinde, konseyi düzenleyici yerine bilgilendirici bir konuma yerleştiren “BMC, kimseye ne yapacağını söylemek için kurulmamıştır” ifadesi yer alıyor.

Konseyin misyonunu Hut 8 Mining’in CEO’su Jamie Leverton şu şekilde açıkladı:

“Ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu. Şeffaflığı teşvik ediyoruz. En iyi uygulamaları paylaşıyor ve halkı Bitcoin ve madenciliğin faydaları konusunda eğitiyoruz… Mümkün olan en açık, şeffaf, kapsayıcı ve merkezi olmayan bir yol.”

Galaxy Digital’in madencilik başkanı Amanda Fabiano, girişimin ana akım medyada görülen bazı kötü anlatıların önüne geçebileceğini düşünüyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da olumsuz anlatılara ilişkin bu ifadeye destek verdi ve Bitcoin’i yanlış anlayan insanlardan korumayı amaçladıklarını söyledi:

“Bitcoin’i düzeltmek için burada değiliz. Bence biz de herkes kadar katı bir ahlak anlayışına sahip olduğumuzu ve Bitcoin’in değerlerini savunmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı varsayabilirsiniz. Bitcoin’i yanlış anlayan insanlardan korumak için buradayız. Bu, politikacıların Bitcoin’e karşı hareket etmesine veya Bitcoin’in dünyaya yayılmasını baltalayacak olumsuz medya anlatılarına neden olur.”

Konsey şimdi üye kaydı almaya ve bir ekip olarak ne yapacaklarını bulmaya odaklanıyor. Bu nedenle herhangi bir bütçe veya harcama planına sahip değil. 

Kaynak: The Block

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 288.986,83 TL 3,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 18.293,83 TL 3,23%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.593,41 TL 2,05%
cardano
Cardano (ADA) 10,35 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 5,22 TL 0,81%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,65 TL 0,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 114,78 TL 1,12%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,02%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap