Bir CryptoPunk NFT’si, 10.2 Milyon Dolara Satıldı

bir cryptopunk nftsi 10 2 milyon dolara satildi

NFT dünyasına olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgiyi NFT eserlerinin işlem hacimlerine bakarak daha iyi anlayabiliriz. Genellikle NFT eserlerinin, yüksek fiyatlara satıldığını biliniyor. Bu kez Larva Lab’ın CryptoPunk pazarında, 2.500 Ethereum (ETH) karşılığında, yani 10.2 milyon dolar değerinde bir CryptoPunk satın alındı. 

CryptoPunk NFT’si 10.2 Milyon Dolara Alıcı Buldu

CryptoPunk pazarında,10.2 milyon dolar değerinde bir CryptoPunk alıcısına kavuştu. Söz konusu satılan Punk #4156 oldu. Bu eser 10.000 öğelik bir koleksiyonda, sadece 24 tane bulunan nadir bir Ape Punk. Elbette bu şimdiye kadar satılan en pahalı CryptoPunk değil. Bilindiği üzere en pahalı Punk; bu yılın Haziran ayında bir Sotheby’s müzayedesinde 11.8 milyon doların üzerinde satıldığını hatırlatalım.

bir cryptopunk nftsi 10 2 milyon dolara satildi
CryptoPunk #4156, 2.500 ETH (10.2 milyon doların üzerinde) karşılığında satın alındı.

Söz konusu satışın dikkat çekici özelliği; CryptoPunks sahipleri genellikle NFT‘lerini satma konusunda inatçı davranıyor. Bu yılın Ekim ayında, birisi nadir CryptoPunk #6046’ya 2.500 ETH teklif etti. Bu teklif kabul edilseydi, 9,5 milyon dolarla en pahalı satış olacaktı. Ancak NFT sahibi Ppunk’ın kendi kişisel kimliğine ve markasına çok bağlı olduğunu öne sürerek reddetti.

Bunun yanında geçtiğimiz günlerde belirtiğimiz üzere; NonFungible.com son 30 gün içinde en yüksek satışa ulaşan 10 NFT ile ilgili bilgiler paylaşmıştı. Satılan 10 NFT’den 8’i Bored Apes ve CryptoPunks olduğunu belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala