Bir Almanya Eyaletinde Bitcoin Açık Artırması Düzenleniyor

bir almanya eyaletinde bitcoin acik artirmasi duzenleniyor

Almanya, ilginç bir vaka ile gündeme geldi. Almanya’nın eyaletlerinden biri olan Kuzey Ren-Vestfalya’da binlerce euro değerindeki Bitcoin’ler açık artırmaya çıktı. Konuyla ilgili açıklama Kuzey Ren-Vestfalya Adalet Bakanlığı tarafından geldi. Bitcoin açık artırması için satış 21.000 eurodan başladı.

Haberin yazımı sırasında, 1 BTC’nin 54.128 eurodan işlem gördüğünü de belirtelim.

Kuzey Ren-Vestfalya‘da Bitcoin Açık Artırması Düzenlenecek

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde, Siber Suçlar Departmanı düzenlediği bir operasyondan 0.5 BTC ele geçirdi. Ele geçirilen bu Bitcoin’lerin bir Bitcoin açık artırması ile yeni alıcılarına verilmesine karar verildi.

Ele geçirilen Bitcoin’ler için ne yapılacağı düşünülürken, hukuk müşavirleri, bunların, suç faaliyetlerinden elde edilen diğer maddeler gibi muamele görmesi gerektiğine karar verdi. Bunun sonucunda da açık artırmaya çıkarılıp halka satılması gerektiği sonucuna varıldı. Müzayededen gelen para devlette kalacak.

bir almanya eyaletinde bitcoin acik artirmasi duzenleniyor 2

Başta da söylediğimiz gibi 1 BTC yaklaşık 54.000 eurodan işlem görüyor. Bu da 0.5 BTC’nin yaklaşık 27.000 euro değere sahip olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden açık artırmadaki 21.000 euroluk fiyat aslında oldukça uygun.

Bakanlığın haberi duyurmasının ardından müzayede kayıt olmak isteyen kişiler, telefonlara akın etti.

Basın sözcüsü Hilal Tanrısever ilgiyle ilgili şunları söyledi:

“Ne kahve içebildim ne de bir şeyler yiyebildim. Buradaki standımıza girdiler. Çok ilgi bekliyorduk ama bu bizim hayal gücümüzün ötesinde.”

Başlatılan açık artırma 27 Ekim günü 11:10 TSİ’de sona erecek. Açık artırmayı buradan takip edebilirsiniz.

Siber suçlarda Bitcoin en fazla tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri. Darknet üzerinden yapılan işlemler için kolluk kuvvetleri de tetikte. Uzun zamandır Kuzey Ren-Vestfalya’daki kolluk kuvvetleri de on milyonlarca değerinde yüzlerce Bitcoin’e el koydu. Birkaç müzayedede bunlar artık parçalar halinde nakde dönüştürülecek. 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala