BinanceUS, Nakit Ödeme Almak için Banka Bulmakta Güçlük Yaşıyor

binanceus nakit odeme almak icin banka bulmakta gucluk yasiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD operasyonlarını yöneten BinanceUS, zorlu günler geçiriyor. Şirket, müşterilerinin nakit ödemelerini kabul etmek için banka bulmakta sorunlar yaşıyor.

BinanceUS’un Banka Krizi Devam Ediyor

Günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance’in ABD bölümü BinanceUS’un banka krizi devam ediyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre, BinanceUS, Signature Bank’ın başarısızlığının ardından müşterilerinin nakit ödemeleri için yeni bir banka bulmakta zorlanıyor.

binanceus nakit odeme almak icin banka bulmakta gucluk yasiyor 2

BinanceUS kullanıcıları dolar mevduatlarını daha önce Signature Bank ve Silvergate Bank’a gönderilmişti. BinanceUS internet sitesine göre her ikisi de kripto şirketlerinin dostu olarak görünen Silvergate ve Signature’ın başarısızlıklarının ardından pek çok kripto şirketi yeni bankacılık ortakları bulmak adına acele etmeye başladı.

BinanceUS, geçici bir önlem olarak kendi adına fon toplamak adına en az bir aracı kullanıyor. Kullanıcılar, paranın aracı bankalarda tutulduğu için para gönderme ve taşıma süreçlerinde yavaşlıklar yaşanabileceğini dile getirdi.

Bununla birlikte BinanceUS için temel zorluk, müşterilerinin dolar varlıklarını doğrudan elinde tutacak yeni bir bankacılık ortağı bulmak olarak ifade edilebilir. BinanceUS’un bu konuda nasıl bir çözüm üreteceği henüz belirsizliğini koruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
545.838,37 TL 2,97%
ethereumETH/TRY
37.629,44 TL 2,24%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.183,50 TL 2,02%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
10,26 TL 1,65%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,76%
staked-etherSTETH/TRY
37.608,09 TL 2,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,18%
matic-networkMATIC/TRY
17,84 TL 2,69%
Bağlantıyı kopyala