Binance, Güney Kore’ye Do Kwon Hakkında Yardım Ediyor

binance guney koreye do kwon hakkinda yardim ediyor

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında yaşanan Terra Blockchain ekosisteminin çöküşünün baş aktörlerinden olan Do Kwon hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Güney Kore’de Do Kwon hakkında soruşturmalar devam ederken, Binance Güney Koreli yetkililere yardımcı oluyor.

Güney Kore, Do Kwon Davasında Binance’ten Yardım Alıyor

Terra Blockchain ekosisteminin arkasındaki Terraform Labs’ın kurucularından olan Do Kwon’un Güney Kore’deki soruşturması devam ediyor. Güney Koreli yetkililer son hamlelerinde, kripto para borsası Binance’in yetkililerinden Do Kwon’un kripto borsasında tutulduğu iddia edilen kripto varlıklarından herhangi birini geri çekmesini önlemek adına yardım talebinde bulundu.

binance guney koreye do kwon hakkinda yardim ediyor 2

Güney Kore basını gün içinde Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un varlıklarının Güney Kore’de olmadığını belirtti. Güney Koreli yetkililer, 2020 yılında Do Kwon ile ilişkilerini kestiğini belirten Shin Hyun-Seung’un da savcılar tarafından sorguya çekildiğini ifade etti.

Son olarak hem Güney Kore hem de ABD, Karadağ’a resmi iade talebinde bulundu. Yetkililer, Do Kwon’un iadesinin kısa bir zamanda olmayacağını, iadenin uzun bir zaman alabileceğini belirtiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
580.779,80 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
40.446,38 TL 0,39%
tetherUSDT/TRY
21,94 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.761,94 TL 0,45%
usd-coinUSDC/TRY
21,93 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
11,45 TL 1,22%
staked-etherSTETH/TRY
40.404,70 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
7,07 TL 1,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,49 TL 0,01%
solanaSOL/TRY
409,17 TL 2,22%
Bağlantıyı kopyala