Binance’in FTX’i Devralması Sürecinde Yeni Gelişme

binancein ftxi devralmasi surecinde yeni gelisme

Binance ve FTX arasında yaşanan gelişmelere yenileri ekleniyor. Konuya aşina kişinin aktardıklarına göre Binance, FTX’i kurtarma planından geri çekilebilir ve kripto endüstrisinde yeni bir çöküşün başlangıcı olabilir.

Binance’in FTX’i Kurtarma Planı, Beklendiği Gibi İlerlemiyor

Kaynaklara göre Binance, FTX’in mali raporlarını gözden geçirdikten sonra zorlu bir süreçte olan şirketi satın alma kararında değişikliğe gidebilir.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su Changpeng Zhao, rakip kripto para borsası FTX’in tam satın alımı için bir bağlayıcı niteliği olmayan niyet mektubu imzaladığını açıkladı. İmzalanan bu niyet mektubuyla Binance’in FTX varlıklarını inceleyip, satın alma sürecini bu verilere göre ilerletmesi bekleniyordu.

Konuya aşina kişinin açıklamasına göre kripto para borsası FTX’in dahili verilerini ve kredi taahhütlerini gözden geçirme sürecinin ilk yarım gününde Binance, satın alma sürecini tamamlamaya şiddetli bir şekilde karşı çıktı. Konu hakkında Binance ve FTX cephesinde resmi bir açıklama şimdilik gelmedi.

Binance’in FTX’i kurtarma planında yaşanabilecek bir olumsuzluk ihtimali dahi kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. Bitcoin (BTC), haberin yazımı esnasında 17.030 dolardan işlem görürken Ether (ETH) 1.168 dolardan işlem görüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.454,03 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
23.888,14 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.451,55 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 4,37%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 0,72%
matic-networkMATIC/TRY
17,22 TL 2,12%
Bağlantıyı kopyala