Binance’ın Ardından Coinbase de NFT Dünyasına Girdi

coinbase nft btchaber

Son dönemde oldukça popülerleşen NFT alanına Binance ve FTX gibi borsalar dahil olurken, Coinbase de NFT alanına girdiğini açıkladı. Coinbase’in Ürün Başkan Yardımcısı Sanchan Saxena tarafından yönetilen yeni ürün ile birlikte, platformda kullanıcıların NFT’leri basmasına, satın almasına ve sergilemesine izin verilecek.

Başlangıçta sadece Ethereum tabanlı NFT’leri desteklenirken, piyasaya sürüldükten sonra diğer zincirlere genişlemeyi planlıyor.  

what are nfts

Coinbase NFT Sektörüne Adım Atıyor

Coinbase tarafından yapılan açıklamada, 

“Coinbase NFT ile amacımız , herkesin yaratıcı kıvılcımlarından faydalanmasını sağlamak. Yaratıcı ekonominin ve gerçek ekonominin küçük bir alt kümesi olmadığı, ancak merkeziyetsiz itici güç olduğu bir geleceğe katkıda bulunmak”

Coinbase tarafındaki bir sözcüye göre, platform kullanıcıların tanımladığı cüzdanları kullanacak ve sonuç olarak, kullanıcıların kripto ticareti yapmak için gerekli olduğu gibi borsa ile KYC kontrollerinden geçmeleri gerekmeyecek. 

Borsa henüz komisyon ücretleri gibi detayları açıklamadı, ancak bu ayrıntıların platformun resmi lansmanına yakın bir zamanda paylaşacağı planlanıyor. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.210,67 TL 3,20%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.960,99 TL 0,70%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.111,16 TL 15,73%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,16%
cardano
Cardano (ADA) 18,93 TL 1,39%
xrp
XRP (XRP) 9,73 TL 1,49%
solana
Solana (SOL) 1.314,21 TL 3,89%
polkadot
Polkadot (DOT) 313,39 TL 6,65%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 1,38%
Copy link
Powered by Social Snap