Binance.US, Eski PayPal Yöneticisini CFO Olarak İşe Aldı

binance us eski paypal yoneticisini cfo olarak ise aldi

Kripto para piyasasında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Önde gelen kripto para borsalarında biri olan Binance’in ABD kolu Binance.US’ten yeni bir hamle geldi.

Binance.US Ekibine, Yeni Bir CFO Katıldı

Küresel kripto borsası Binance‘in Amerika kolu Binance.US, kamu piyasalarında gelecekteki potansiyelin oluşması için şirkete yeni bir baş finans görevlisi (CFO) atadı.

binance us eski paypal yoneticisini cfo olarak ise aldi

Fintech şirketi Acorns’un eski CFO’su ve COO’su olan Jasmine Lee, Binance.US ekibine CFO olarak katıldı, Acorns’tan önce Lee, PayPal’da tüketici ürünleri grubunun CFO’su ve COO’suydu.

Binance.US‘ta Lee, şirketin finansal operasyonlarını, muhasebesini, yatırımcı ilişkilerini, hazineyi ve vergiyi denetleyecek. Bugünkü açıklamada Lee’nin şirketin nihai bir halka arza (IPO) hazırlanmasına yardımcı olacağını söyleyen Binance.US başkanı ve CEO’su Brian Shroder‘a rapor verecek. Shroder, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Jasmine Lee’nin PayPal’daki deneyimi, önümüzdeki yıllarda halka arz yolumuzu çizerken çok değerli olacak.

Lee, Binance.US’ta sürekli büyüyerek gelecekte halka arz yolu için güçlü bir temel oluşturan bir finans departmanı kurmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Binance.US’a şirketin ne zaman halka açılacağı sorusu yöneltildi. Bir Binance.US sözcüsü “önümüzdeki 2-3 yıl içinde” dedi. İlk olarak geçen yıl halka arz planlarını açıklayan şirket, sözcüye göre hisselerini hangi borsada listeleyeceğine henüz karar vermedi. Binance.US’un rakibi Coinbase ise Nisan 2021’den beri Nasdaq’ta listeleniyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala