Binance, Swipe’ın Kalan Hisselerini de Alacağını Açıkladı

binance swipein kalan hisselerini de alacagini acikladi

Binance, fiat ve kripto para dünyası arasında bir köprü oluşturmaya çalışan bir platform olan Swipe’ın kalan hisselerini de alacağını açıkladı. Bunun yanında Binance, Swipe’ın çoğunluk hisselerini de 2020 yılının Temmuz ayında satın almıştı.

Hatırlatmak gerekirse Swipe; müşterilerin kripto para birimlerini dünya çapında 70 milyondan fazla yerde harcamasına olanak tanıyor. Bu satın alma ile birlikte Binance’in benzer kripto hizmetleri sunan PayPal ve Mastercard gibi şirketler ile rekabet etmesini kolaylaştıracak.

Binance Swipe’ın Kalan Hisselerini de Alacak

Kripto para borsası Binance‘in Swipe’ın kalan hisselerini de alacağını duyurmasından sonra; Swipe CEO’su Joselito Lizarondo’nun da görevini bırakacağı belirtildi. Binance konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Binance, dünya çapında 70 milyondan fazla yerde anında kripto para harcamasına şans tanıyan, kripto para Visa kart çıkarma platformu Swipe’ın kalan hisselerini de satın alacak.

binance swipein kalan hisselerini de alacagini acikladi 2

Swipe, Binance’in kart programı yöneticisi ve teknoloji platformu olarak görev yapıyor. Bunun yanında Swipe izin verilen bölgelerde kart çıkarmak için ortaklarımızla birlikte iş birliği de yapıyor.

Ayrıca Binance’in resmi açıklamasının ardından ise Swipe’ın kendi tokenı olan SXP’de yüzde 30’luk bir yükseliş kaydetti. Son olarak haberin yazımı esnasında Swipe (SXP) CoinMarketCap verilerine göre; 1,92 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.917,94 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.682,50 TL 0,10%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.965,13 TL 1,68%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,04%
cardano
Cardano (ADA) 14,52 TL 1,03%
solana
Solana (SOL) 1.294,17 TL 0,32%
xrp
XRP (XRP) 8,15 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 894,47 TL 4,59%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,90 TL 1,94%
Bağlantıyı kopyala