Barry Silbert’ın Paylaşımı Sonrası Bitcoin 65.000 Doları Aştı

barry silbertin paylasimi sonrasi bitcoin 65 000 dolari asti

Dijital Para Birimi Grubu CEO’su Barry Silbert’ın, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım sonrasında Bitcoin’in fiyatı 65.000 doları aştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, 1 Ekim’den bu yana ilk kez 65.000 dolar seviyesini aştı. Bundan önce, Bitcoin tarihteki en yüksek haftalık kapanışını yaptı.

barry silbertin paylasimi sonrasi bitcoin 65 000 dolari asti 3

Barry Silbert Bitcoin ve Ethereum’u Etkiledi

Barry Silbert, kripto paralar için “yaklaşan önemli bir hafta” olarak attığı tweet göz önüne alındığında en büyük iki kripto paranın fiyatları hızlı bir şekilde yükseldi. Şu anda Coingecko verilerine göre, Bitcoin 66.234,63 dolardan işlem görüyor. Bununla beraber; Bitcoin 65.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarken, Ethereum ise 4.739 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 5.000 dolarlık dönüm noktasına yaklaştı.

Ayrıca belirtmek gerekirse piyasayı harekete geçiren bu paylaşım yaklaşık 13.000 beğeni topladı.

Hatırlatmak gerekirse bu ayın başlarında, önde gelen kripto para yöneticisi Grayscale ve diğer birçok büyük ismi kontrol eden risk sermayesi devi Digital Currency Group, 10 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 738.802,56 TL 1,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.830,63 TL 0,90%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.148,90 TL 1,03%
tether
Tether (USDT) 12,81 TL 0,75%
solana
Solana (SOL) 2.903,26 TL 4,75%
cardano
Cardano (ADA) 20,31 TL 1,04%
xrp
XRP (XRP) 12,85 TL 1,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 480,43 TL 4,34%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,82 TL 0,44%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,73 TL 3,12%
Bağlantıyı kopyala