Avrupalı Milletvekili Fransa’nın Binance Kararını Eleştirdi

avrupali milletvekili fransanin binance kararini elestirdi

Kripto para borsaları hükümetlerle kripto düzenlemeleri konusunda aynı zeminde olmak için çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce kripto borsası Binance’in Fransa’da onay alması, Avrupalı milletvekili tarafından eleştirildi.

Milletvekili, Fransa’nın Binance Kararını Gözden Geçirmesini İstedi

Avrupalı milletvekili Aurore Lalucq, Fransa’nın kısa bir süre önce Binance’i kripto para borsası olarak onaylama kararını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini söyledi. Fransız piyasa düzenleyicisi, geçtiğimiz ay dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in Fransa faaliyetlerini onaylamıştı. Fransa’nın Binance’i onaylamasına pek çok milletvekili tarafından eleştirilmişti. Avrupalı milletvekili Aurore Lalucq, bu tartışmaya katılan son isim oldu. Lalucq, Fransa’nın Binance kararını “anlaşılmaz” olarak nitelendirdi.

avrupali milletvekili fransanin binance kararini elestirdi 2

Fransız Milletvekili ve Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi üyesi Aurore Lalucq, Autorité des Marchés Financiers’ı (Fransa Piyasa Düzenleyicisi) Binance’e “saygınlık garantisi” verdiğini ve Mayıs 2022’de verilen kararın yeniden ele alınması gerektiğini savundu. Lalucq, Paris merkezli düzenleyicinin mayıs ayında Binance’i dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak kaydetmesi kararına duyduğu endişeleri dile getirdi. Fransa’nın bu kararı Kasım 2021’de Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da dahil olmak üzere, dünyanın en büyük kripto para borsasının Fransız makamlarını mahkemeye vermek için aylarca süren çabalarının ardından gelmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
384.270,27 TL 8,97%
ethereumETH/TRY
30.634,82 TL 8,15%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.047,80 TL 8,91%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
6,08 TL 10,61%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 14,43%
solanaSOL/TRY
650,65 TL 12,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,24 TL 14,64%
Bağlantıyı kopyala