bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,572.84 0.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,185.64 1.37%
bnb
BNB (BNB) $ 602.41 0.76%
solana
Solana (SOL) $ 155.11 0.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550881 2.49%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513629 0.32%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158882 2.32%

Arjantin Dijital Pesoyu Değerlendiriyor

arjantin dijital pesoyu degerlendiriyor

Arjantin, kendi dijital para birimini geliştirmeye başlayacak olan bir sonraki ülke olabilir.

Arjantin’in Catamarca eyaletinin valisi Raúl Jalil, Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez’e bir ulusal dijital para birimi yaratma teklifi sundu. Teklif, ülkenin zor günler yaşayan ekonomisini iyileştirmeyi hedefliyor. Jalil, Arjantin gazetesi El Ancasti’ye verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Yeni bir finansal hizmetler modeli düşünmek gerekiyor. Teknoloji sadece işletmeler arasındaki sınırları yıkmakla kalmıyor, aynı zamanda ülkeler arasındaki dengeyi de değiştiriyor.”

Valinin bu teklifi, dijital pesoya giden yolda ilk adımı oluşturuyor. Kabul edilmesi halinde sonraki adım, Arjantinli milletvekillerinin konuyu tartışması olacak.

Arjantin’den gelen bu CBDC adımı sürpriz değil. Ülke, komşusu Venezuela ile birlikte, son birkaç yıldır dünyanın en kötü ekonomileri arasında yer alıyor. Ülkedeki mali kriz, Arjantinliler arasında Bitcoin’e olan talebin artmasına da neden oldu. Arjantin ayrıca, ülkedeki yetkililerin Bitcoin’i yasaklama girişimlerine rağmen, çok aktif bir Bitcoin alım satım piyasasına sahip durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala