Apple Kurucu Ortağından Kripto Para Yorumu

apple kurucu ortagindan kripto para yorumu geldi

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda kripto paralar hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Bitcoin (BTC) ve kripto para destekçesi Wozniak, hükümetlerin kripto paralara müdahale edeceğine inanıyor.

Sunucuların kripto paralar üzerine sorular sorması üzerine Wozniak’ın konuyu hızlıca Bitcoin’e (BTC) getirmesi dikkatlerden kaçmadı. Blockchain teknolojisinin oy verme gibi konularda dahi kullanılabileceğine değinen Apple kurucu ortağı, sözlerine “Değiştirilemeyecek kadar güvenilir bir formata sahip.” diyerek devam etti.

apple kurucu ortagindan kripto para yorumu geldi 1

Apple Kurucu Ortağı Kripto Paraların Hükümetler Tarafından Bastırılacağına İnanıyor

Steve Wozniak, kripto alanı, enflasyon ve Bitcoin hakkındaki soruları oldukça dikkat çeken açılardan yanıtladı. Bununla birlikte, bazı yanılgılarını da dile getirdi. Öyle ki Wozniak, hükümetlerin kripto paraları kontrol edemediği noktada onları kısıtlayıp, yasaklayacağına inanıyor.

Wozniak, hükümetlerin kripto paralara bakış açısı nedir sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Aslında sorun şu, hükümetler kripto paraların asla kendi kontrollerinden çıkmasına izin vermeyecektir. Her şeyin kripto ile yapıldığı bir noktaya gelirsek, ve ilerleyen dönemlerde devletler gözlem ve vergilendirme için kontrolü kaybettiğini düşünürse kripto varlıkları yasaklamak isteyebilir.”

Apple’ın eski kurucu ve ortaklarından Steve Wozniak, Bitcoin’e olan desteği ile de biliniyor. Wozniak daha önce yaptığı bir konuşmada, Bitcoin’in matematiksel bir saflık olarak nitelendirmiş ve desteklemişti.

Diğer taraftan, 2018 yılında verdiği başka bir röportajda da sözlerini yineleyerek şu ifadelere yer vermişti:

“Yalnızca Bitcoin (BTC) saf dijital altındır. Ben buna tamamen katılıyorum. Diğerleri, Bitcoin’in bazı yönlerinden vazgeçme eğilimindeler.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 764.503,50 TL 0,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 61.609,54 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.365,81 TL 1,05%
tether
Tether (USDT) 13,47 TL 0,04%
solana
Solana (SOL) 3.126,60 TL 2,89%
cardano
Cardano (ADA) 22,23 TL 6,85%
xrp
XRP (XRP) 13,22 TL 0,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,47 TL 0,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 482,81 TL 0,29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,83 TL 1,55%
Bağlantıyı kopyala