bitcoinBTC/TRY
722.337,31 TL 0,69%
ethereumETH/TRY
44.193,49 TL 1,58%
tetherUSDT/TRY
27,32 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.810,86 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
13,58 TL 0,44%
usd-coinUSDC/TRY
27,33 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
44.157,66 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 0,00%
solanaSOL/TRY
524,80 TL 1,38%

Paylaş

Altcoin Çöküşünün Arkasında Scimitar Capital’in Kripto Satışı Olabilir

altcoin cokusunun arkasinda scimitar capitalin kripto satisi olabilirde

Kripto para sektöründe altcoin cephesinde sular durulmuyor. Kripto ticaret firması Scimitar Capital, kripto varlıklarını tasfiye etme kararının, altcoin fiyatlarındaki yaygın düşüşün arkasındaki neden olduğu söyleniyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 düşerken, küresel kripto piyasa değeri şu anda son 24 saatte yüzde 5,74 düşüş kaydederek 1,04 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. En iyi kripto para birimleri arasında, son 24 saatte yüzde 24’ün üzerinde fiyat düşüşü ile en çok değer kaybeden Cardano (ADA) ve Solana (SOL) oldu.

Altcoin Çöküşünün Arkasında Scimitar Capital’in Olduğu Söyleniyor

Kripto ticaret platformu olan Scimitar Capital, kripto varlıklarımızı tasfiye etmek için stratejik bir karar verdiğini söyledi. Kripto topluluğu, kripto fiyatlarındaki ani ve yaygın düşüşün büyük olasılıkla nedeninin bu olduğunu düşünüyor. Şirket, yaptığı duyuruda şunları söyledi:

Fonumuz, kripto varlıklarımızı tasfiye etmek ve sermayeyi değerli LP’lerimize iade etmek için stratejik bir karar verdi. Bu hareketin gelişmiş istikrar ve fırsatlar sağlayacağına inanıyoruz.

Bunun yanında Thiccy adlı bir Twitter hesabı, Scimitar Capital’in Fraiday gecesi 2 milyar dolar değerinde altcoini tasfiye ettiğini ve bunun pazar çapında bir satışa yol açtığını söyledi. Bununla birlikte, kripto platformunun kimlik bilgileri, yaygın etki bağlamında henüz tespit edilmedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala