Affinidi, Web 3.0’ı Finansal Hizmetlere Getirmek için Adım Attı

affinidi web 3 0i finansal hizmetlere getirmek icin adim atti

Singapur devletine ait yatırım şirketi Temasek tarafından kurulan Affinidi, Web 3.0 blok zincirinden yararlanarak Güneydoğu Asya’da milyonlarca küçük ve orta ölçekli işletmelere hizmet etmeyi amaçlayan “Finnovate” adlı yeni bir iş biriminin başlatıldığını duyurdu.

Affinidi Başlattığı Yeni İş Birimi Web 3.0 Getirmek için Çalışıyor

Affinidi tarafından başlatılan Finnovate iş birimi, yetersiz banka teknolojisine sahip bireylerin ve işletmelerin finansal hizmetlere erişmesine yardımcı olmak için başlatıldı. Finnovate, özellikle merkezi olmayan protokoller ve doğrulanabilir kimlik bilgileri (VC’ler) gibi Web 3.0 teknolojilerini kullanmak için bankalar, sigortacılar, varlık yöneticileri ve düzenleyiciler dahil olmak üzere finansal hizmetler sektörüyle ortaklık kuruyor.

Affinidi Finnovate’in teknolojisi, bireylerin ve işletmelerin doğrulanabilir kimlik bilgilerini (finansal kayıtlardan sağlık kayıtlarına ve eğitim sertifikalarına kadar bilgileri temsil etmek için kullanılabilecek dijital sertifikalar) kullanmalarına izin verecek.

affinidi web 3 0i finansal hizmetlere getirmek icin adim atti

Ayrıca belge eksikliğinden kaynaklanan bankacılık engelini ortadan kaldıracak. Bireyler dijital kimlikleri üzerinde kontrole sahip olacak ve temeldeki dağıtılmış defter teknolojisi, finansal kurumların çok ihtiyaç duyulan finansal hizmetleri sağlamak için gerekli verileri doğrulaması için hızlı, şeffaf, değişmez ve kurcalamaya dayanıklı bir yol sağlayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala